Psi zachránili život svým pánům před požárem

Dvanáctiletý kokršpaněl Oz a sedmiletá fenka Jack Russell teriéra Barbie – to jsou dva psí hrdinové poslední doby, kteří zachránili život svým pánů, když v jejich obydlích vypukl požár.

 

První případ se odehrál tuto středu v Mount Carmel Township v Pensylvánii (USA). V brzkých ranních hodinách v přízemí jednoho z místních domů (z dosud neznámých důvodů) vypukl požár, který se rychle šířil. Ve druhém podlaží tvrdě spal 47letý Rendy Merlo.

Jeho 12letý kokršpaněl Oz mu zachránil život, když ho probudil zuřivým štěkotem. Jak Rendy uvedl, kdyby ho pes nevzbudil, nedostal by se včas z domu a uhořel by. Je proto na svého psího kamaráda velmi hrdý.

 

 

Fenka Barbie zachránila svou nevidomou paničku

Druhý příběh se odehrál začátkem letošního roku v anglickém Bristolu. Od lampy, která spadla z nočního stolku, se vznítila matrace, na které spala 72letá nevidomá diabetička Rosemary Field.

Paní Rosemary spala tvrdě a hrozilo, že ve své posteli uhoří. Fenka Barbie jí olizovala obličej tak dlouho, dokud se neprobudila. Jen díky tomu se jim oběma podařilo před požárem zachránit.

 

Foto: Wikimedia, YouTube

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *