Psí školka vás naučí komunikovat se psem

Praha – Městská část Praha 14 v pondělí odstartovala projekt Psí školka, kterým chce zájemce z řad svých obyvatel naučit rozumět jejich psům a prolomit tak komunikační bariéry mezi páníčky a psy. Až do 6. června může kdokoliv zdarma navštívit jednu, nebo i více večerních lekcí, které se konají vždy na konkrétním místě.

 

Lidí, kteří si jako svého věrného společníka pořizují psa, je stále víc. Zároveň ale roste počet lidí, kteří se zvířecím kamarádem nevědí rady – buď proto, že se psy nemají mnoho zkušeností, nebo proto, že zvíře povyšují na svou úroveň a nechají si ho, lidově řečeno, přerůst přes hlavu natolik, že jejich soužití je problematické, a to mnohdy nejen pro ně samotné, ale i pro okolí.

Městská část Praha 14 proto ve spolupráci s kynology a veterináři připravila akci Psí školka. Zájemci o bezplatné večerní kurzy díky ní mohou odhalit chyby, jichž se v komunikaci se psem dopouštějí, a naučí se se svým psem pracovat tak, aby jejich vztah byl bezproblémový.

 

 

Jak Psí školka probíhá?

“Psí školka, to jsou vždy tři výukové lekce ve třech dnech na třech místech Prahy 14, zaměřené vždy na jedno konkrétní téma,” vysvětlují pořadatelé. “Lekce budou probíhat během šesti týdnů, vždy od 17:00 do 18:30 hodin na stálých místech: V pondělí v centrálním parku poblíž polikliniky Parník (sídliště Černý Most I), v úterý v Hloubětíně (za bazénem vedle statku) a ve čtvrtek (na travnatém prostoru nad konečnou metra Černý Most, mezi ulicemi Bryksova, Mansfeldova a Kučerova – sídliště Černý Most II).”

Kurzy, které, jak pořadatelé doufají, budou přínosné pro páníky i pro psy, povedou přední odborníci ze spolků a organizací z Prahy 14. “Václav Sklenář z Kynologického klubu Kyje povede výuku o psím příslušenství a výživě. Ovladatelnost je tématem Ilony Štekrlové ze ZKO Hloubětín a Renaty Hofmann z Agility, která má na starost též lekci věnované psychologii. Lenka Šetková ze Psí školky Happy dog se bude věnovat tématu cestování se psem. Aktivity a zábavu přiblíží Zuzana Rozová z OSA Hloubětín,” přiblížili pořadatelé.

Účast na kurzu je, jak již bylo uvedeno, zdarma. Účastníci se k ničemu nezavazují, může navštívit všechny lekce, nebo kteroukoliv vybranou lekci. Účastníci minimálně tří lekcí obdrží publikaci s odbornými radami a důležitými kontakty na kynology a veterináře. Na všechny pak čekají drobné dárky a razítko do legitimace účastníka Psí školky.

 

Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *