Akce Strom splněných kočičích přání proběhne i na jaře

Blíží se květen, měsíc, který má řada lidí spojený s láskou. V kočičím světě je to ale především čas, kdy přichází na svět nová generace. Ani útulkům, které poskytují přístřeší opuštěným a týraným kočkám, se tyto radostné události nevyhnou, a tak potřebují pomoc více než kdy jindy. Proto také 1. května startuje Strom splněných kočičích přání.

 

Akci, kterou pořádá občanské sdružení Devět životů na pomoc kočičím útulkům napříč Českou republikou, má řada lidí zřejmě spojenou především s Vánocemi. Útulky ale pomoc potřebují stále, a tak je jarní akce na místě.

I tentokrát se na stránkách www.kociciprani.cz objeví profily útulkových kočiček a jejich životních příběhů, mezi nimiž si můžete vybrat zvířátko, kterému přispějete.

 

 

Zapojí se 29 útulků

“Kromě zakoupení dárku lze také poslat peníze na běžné výdaje spojené s pobytem kočky v útulku, podpořit velký projekt od každé zúčastněné organizace, či přispět na zdravotní péči. Po skončení akce dostane dárce fotografii kočky s dárkem, který jí daroval,” uvádějí zástupci sdružení Devět životů.

Do akce Strom splněných kočičích přání se zapojují organizace a občanská sdružení, jejichž činnost financují převážně členové a drobní dárci. Do jarní akce se zapojí 29 útulků, jejichž svěřencům můžete na www.kociciprani.cz přispívat od 1. do 14. května.

Jarní Kočičí přání je jednou ze dvou akcí, každoročně pořádaných v rámci projektu Kočičí přání. V poslední – vánoční – se na péči o útulkové kočičky podařilo celkem vybrat přes 1,3 milionu korun. Z této částky bylo obdarováno 1500 koček.

 

Foto: cici.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *