V brněnské zoo v sobotu budou křtiny

Brno – Medvíďatům lední medvědice Cory už lidé v anketě vybrali jména. Samička dostala jméno Kometa, sameček se bude jmenovat Nanuk. Křtiny proběhnou už zítra a medvíďata dokonce dostanou dort.

 

Ze čtyřiadvaceti jmen, mezi nimiž lidé mohli vybírat na stránkách zoo a brněnského hokejového klubu, hlasující vybrali jména Kometa a Nanuk. “Hlasování veřejnosti o jménech bylo ukončeno v den, kdy lední medvíďata oslavila pět měsíců života, tedy 24. dubna ve 12 hodin. Jednoznačně zvítězilo jméno pro samičku – Kometa. Velmi dramatický boj svedla v posledních dvou týdnech jména pro samečka Rondo a Nanuk. Nakonec jen o několik stovek hlasů vyhrál Nanuk,” uvádí Zoo Brno na svých stránkách.

Samička dostala své jméno podle brněnského hokejového klubu, jehož se medvědí dvojčata stala maskoty.

 

 

Slavné křtiny proběhnou 27. dubna

Na sobotní křtiny zavítá brněnský primátor i řada známých osobností. Kometa a Nanuk budou pokřtěni jen symbolicky (ve formě plyšových medvídků), protože je od matky není možné odejmout. Zato ale medvíďata do výběhu dostanou dorty.

Brněnská zoo na křtiny všechny srdečně zve. Očekává velký zájem veřejnosti, protože lední medvíďata jsou (nejen v Brně) velmi populární. Porod jejich matky Cory v přímém přenosu na webkameře sledovaly tisíce lidí. I díky mediální propagaci se zájem o lední medvědy zvýšil natolik, že brněnská zoo zaznamenala nárůst návštěvníků.

 

Foto: Tedmek, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *