Kampaň Česká příroda dnes odstartuje dvoudenním veletrhem

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) chce veřejnosti představit krásy naší přírody a její méně známá zákoutí. Roční projekt Česká příroda bude dnes zahájen dvoudenním veletrhem v pražském Národním domě.

 

MŽP bude návštěvníky veletrhu s českou přírodou seznamovat například prostřednictvím dokumentárních filmů, které v uplynulých letech vznikly v rámci projektu Ekofilm. Budou tak moci poznat třeba krásy přírody na Rakovnicku, Národního parku Podyjí a řadu dalších více než zajímavých míst.

“Cílem je nabídnout nejen dlouhý program, ale jakýsi jednoduchý katalog víkendových programů, kam jet v neděli místo toho, abychom trávili čas v obchodních centrech. Potom také sérii workshopů a poznávací soutěž pro návštěvníky na letní měsíce,” nastínil pro Český rozhlas náplň veletrhu ministr Tomáš Chalupa (ODS).

A jak ministr dodal, veletrh (potažmo i celý roční projekt) je koncipován tak, aby byl zajímavý a poučný nejen pro dospělé, ale i pro děti.

 

 

Vznikl též operační program na rekultivaci drobných krajinných prvků

MŽP nechce pouze lákat občany do krásných míst, která mnohdy leží jen několik kilometrů od jejich domovů. Souběžně s projektem vypsalo operační program, který má přispět k rekultivaci drobných krajinných prvků, k jejichž poškození došlo nesprávným hospodařením v poválečné době.

“Nejbizarnější příklady jsou, že tady máme lány, které nepřeletí včela, že tady nejsou ptáci, protože většina z nich si ráda nesedne na zem, ale na strom, a stromy v některých územích chybí. Zmizely staré polní cesty, jejichž úvozy sloužily k tomu, aby tam žila drobná zvěř.” podotkl náměstek MŽP Tomáš Tesař (TOP 09).

Právě tyto problémy se bude MŽP v rámci operačního programu snažit vyřešit.

 

Foto: Podzemnik, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *