Do práce na kole: Soutěž pro ty, co chtějí udělat něco pro sebe a pro přírodu

Chcete udělat něco pro své zdraví i pro ochranu životního prostředí, a ještě za to vyhrát nějakou zajímavou cenu? Pak se zaregistrujte do soutěže Do práce na kole a v květnu vyrazte do zaměstnání na bicyklu.

 

Do této soutěže se může zapojit opravdu kdokoliv, od menších kolektivů, až po celé firmy. Stačí vytvořit tým nadšenců, kteří budou v průběhu května jezdit do práce na kole a sčítat kilometry – protože právě nejvyšší počet najetých kilometrů rozhoduje o vítězi.

Když se řekne tým, nemusíte si pod tím hned představit skupinu minimálně deseti lidí a věšet hlavu, že tolik kolegů v práci nepřesvědčíte, aby s vámi do toho šli. Jako tým pořadatel bere už dva lidi, takže stačí například přemluvit kolegu, se kterým si nejvíce rozumíte. Třeba se pak rádi přidají i další.

Odměny se ale dočkají i jednotlivci, kteří na kole při cestách do práce a zpět překonají nejvíce kilometrů. Šanci na výhru pak má každý tým, který vykáže, že alespoň 66 procent cest do práce a z práce zvládl na kole. Oceněny budou také firmy, které podporují dojíždění svých zaměstnanců do práce na kole.

 

 

Proč jezdit do práce na kole? Má to řadu výhod

Pořadatelé soutěže vám slibují, že budete mít lepší pocit sami ze sebe, do práce přijedete plni energie a dříve, než kdybyste cestovali autem nebo MHD, a hlavně – uděláte něco pro sebe a pro přírodu.

Tato kampaň má ukázat, že cestování na kole má nesčetně výhod. Jednak je dokázáno, že při cestě do čtyř kilometrů je to nejrychlejší způsob dopravy. Nespornou výhodou kola je i to, že nemusíte hledat parkovací místo a kupovat drahé pohonné hmoty.

Povzbuzení činnosti kardiovaskulárního systému, posílení svalů, ovzduší bez zplodin – to jsou další velká plus, která se vám i lidem ve vašem okolí několikanásobně vrátí.

 

Popularita soutěže rok od roku roste

Do práce na kole je soutěž, kterou od roku 2011 pořádá občanské sdružení Auto*Mat. Popularita soutěže každým rokem stoupá. Zatímco v roce 2011 se konala v Praze a následně v Pardubicích, minulý rok už se ke stávajícím soutěžním městům připojilo Brno a Liberec. Přes 2,5 tisíc účastníků přitom na kole najelo 533 tisíc kilometrů.

Do třetího ročníku kampaně Do práce na kole se letos zapojilo jedenáct měst – Praha, Brno, Olomouc, Ostrava, Plzeň, Liberec, Ústí nad Labem, Pardubice, Jihlava, Jablonec nad Nisou a Uherské Hradiště.

Pokud se do soutěže chcete připojit i vy, navštivte webwww.dopracenakole.net a zaregistrujte se. Zapsat se můžete do konce dubna.

 

Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *