Brazilské supermarkety bojují proti kácení deštných lesů

Proti kácení deštných lesů se postavilo téměř 2800 supermarketů v Brazílii. Největší asociace tamějších supermarketů odmítla prodávat hovězí maso, které pochází z oblastí, kde dochází k ilegálnímu kácení deštného pralesa.

 

Chov dobytka je jednou z příčin masivního kácení deštných lesů. Pokud pralesy neustupují rostoucím chovům dobytka, jsou ničeny za účelem rozšiřování zemědělských ploch, na nichž se pěstuje především sója, která se ve velké míře využívá právě ke krmení dobytka.

Obchodníci v Brazílii na tuto skutečnost chtějí upozornit své zákazníky, a proto rozběhli tuto kampaň. Cílem prodejců je především lépe informovat zákazníky, z jakých chovů maso pochází a přimět je tak lépe se zamyslet nad důležitostí jeho původu, aby nekupovali maso z chovů, jimž deštné lesy ustupují. Mimoto obchodníci chtějí upozornit i na to, že by měli zvážit nákup výrobků s obsahem sóji.

 

 

Brazílie proti kácení deštných lesů bojuje dlouhodobě

V Brazílii je likvidace deštných lesů velkým problémem. Tento stát se tak řadí k největším producentům CO2 na světě. Vláda se proto snaží proti ničení lesů bojovat.

Brazílii se sice daří snižovat objem vytěženého dřeva, ten loni klesl o více než čtvrtinu, prales přesto mizí závratnou rychlostí. Jen za minulý rok nenávratně zmizelo 4600 kilometrů lesa a s ním i živočichové, kteří jsou na něj vázáni.

 

Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *