12. ročník ankety Strom roku. Přihlašte ‘ten svůj’

Nadace Partnerství spustila 12. ročník populární ankety Strom roku. Do konce dubna mohou jednotlivci, organizace i obce přihlásit strom nebo alej, k němuž mají osobní vztah. Vítěz získá peněžní odměnu na odborné ošetření stromu nebo výsadbu nových stromů.

 

“Chtěla bych vyzvat všechny, kdo mají zájem aktivně se zapojit do ochrany stromů, aby přihlásili svůj oblíbený strom. Nehledáme ten nejhezčí, ale strom, který žije s vámi,” vyzvala Hana Rambousková, koordinátorka ankety Strom roku.

Nominovat stromy do ankety může kdokoli – jednotlivci, rodiny, sousedé, školy, sdružení i obce.

 

 

Jak se do ankety Strom roku zapojit?

“Největší šanci uspět u odborné poroty mají stromy s osobitou historií nebo silným příběhem, které dokáží zaujmout a získat si přízeň veřejnosti. Právě veřejnost totiž bude ve finále o vítězi rozhodovat dárcovskými SMS a podpisy na zpoplatněných hlasovacích arších,” vysvětlila Hana Rambousková z Nadace Partnerství.

Pokud tedy takový strom (nebo alej) v okolí máte, máte možnost jej přihlásit až do konce dubna. Z došlých adeptů odborná porota vybere dvanáct finalistů, z nichž vítěze vybere veřejnost.

Výtěžek ze zpoplatněného hlasování poputuje zpět k navrhovatelům, kteří peníze budou moci použít k výsadbě nových stromů, odborné péči o ně nebo vytvoření propagačních materiálů o stromech. Strom, který v anketě zvítězí, navíc získá poukaz na arboristické ošetření a zúčastní se ankety Evropský strom roku.

Více informací o anketě a podrobná pravidla naleznete na www.stromroku.cz.

 

Foto: arnika.org

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *