Kachna s kačátky se vydala přes silnici. Měla čtyřčlennou ‘ochranku’

Washington D. C. – Kachna s devíti kačátky se vydala přes rušnou silnici uprostřed města. Nebýt čtyř lidí, kteří ji doprovázeli a zastavovali auta na frekventované silnici, kdo ví, jak by tahle dobrodružná cesta dopadla.

Překladatel Harald Olsen se minulou středu ve dvě odpoledne vracel domů ze setkání s přítelem, když v centru města narazil na desetičlennou kachní rodinku.

Máma kačena si to s mláďaty z parku na Pennsylvania Avenue namířila rovnou přes frekventovanou silnici k nejbližšímu vodnímu toku. Kolemjdoucí, kteří její počínání sledovali, volali policii, ale než ta stačila přijet, kačena s malými už urazila pěkný kus cesty.

 

 

 

Zvláštní průvod budil v ulicích pozornost

Olsen a tři další lidé kachnu s kačaty asi míli doprovázeli, aby je uchránili. Jen díky nim se kačeně s mláďaty podařilo bez úhony dostat přes rušné silnice, kde na zvláštní průvod troubili netrpěliví řidiči.

Kolemjdoucí se skupince lidí a kačen nestačili divit. Olsen popsal, jak ze své kabinky vyběhla žena z ochranky jednoho z místních podniků a se smíchem vyprávěla, že jí to připomíná, když jako malá holka takhle chodila s domácími kačenami.

 

Po příchodu k vodě kačata čekala další těžká zkouška

Co ale ‘kachní ochranku’ nakonec znepokojilo víc než samotný průchod rušnými ulicemi, bylo, když kachna s kačaty naskákala do rozbouřené vody. Zdálo se, že divoký proud bude kačátkům osudným, ale všechna dravou vodu bravurně zvládla.

Dojatý Herald Olsen uvedl, že za kachní rodinkou bude pravidelně chodit na návštěvu. Na nevšední zážitek určitě jen tak nezapomene.

 

Foto: Harald Olsen, huffingtonpost.com (licence: Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Unported)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *