Znáte někoho, kdo se zasloužil o ochranu přírody? Nominujte ho na cenu Josefa Vavrouška

Již 17 let Nadace Partnerství ve spolupráci s Nadací Charty 77 uděluje ocenění za přínos v oblasti ochrany přírody. I vy můžete až do konce dubna 2013 nominovat někoho, kdo se prokazatelně zasloužil o ochranu životního prostředí. Může to být kdokoliv – váš příbuzný či politik, zkrátka někdo kdo dělá něco pro ochranu přírody.

 

Cílem udílení Cen Josefa Vavrouška je zviditelnit a ocenit práci jednotlivců, kteří konkrétním způsobem přispěli k ochraně životního prostředí. Takovou osobu může nominovat fyzická i právnická osoba. Nominace je velmi jednoduchá a lze ji provádět například přes webové stránky www.cenajosefavavrouska.cz.

“Povolání, věk ani známá tvář nerozhodují. Důležité je, aby přínos nominovaných osob byl nezpochybnitelný, jasně specifikovatelný a mohl sloužit jako příklad pro ostatní. Mezi dosavadními laureáty tak jsou například ministr životního prostředí, bývalý poradce prezidenta či občanský aktivista, ale i filozof, právník nebo učitel,“ uvádí Tomáš Růžička, výkonný ředitel Nadace Partnerství.

Finalisty z přihlášek vybírá jedenáctičlenná porota, složená z předních odborníků v environmentální oblasti. Vítěz může získat finanční odměnu ve výši 40 tisíc korun.

 

 

Josef Vavroušek – první československý ministr životního prostředí

Cena Josefa Vavrouška nese jméno prvního československého ministra životního prostředí a předního prosazovatele udržitelného rozvoje, který v březnu 1995 tragicky zahynul spolu se svou dcerou při zimním přechodu Vysokých Tater.

V posledních ročnících Cenu Josefa Vavrouška obdrželi například odborník na územní plánování Martin Říha nebo známý občanský aktivista Jan Bouchal. Organizátoři ocenili především jejich snahu realizovat projekty rozvoje obcí a měst s ohledem na životní prostředí.

 

Foto: CeStu, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *