Stromy místo akčních letáků: Dejte hlas projektu na výsadbu stromů

Až do 4. března probíhá internetové hlasování Stromy místo letáků, v němž můžete podpořit projekty, které soutěží o grant na jarní výsadbu stromů. Akcí chce Nadace Partnerství ve spolupráci se společností MAKRO Cash & Carry snížit počet zasílaných akčních letáků a podpořit výsadbu stromů.

 

O grant na výsadbu stromů soutěží třináct projektů z osmi krajů. Iniciátoři projektů bojují o 160 tisíc korun, které si mezi sebe rozdělí projekty s nejvyššími počty hlasů.

“Soutěžící projekty chtějí nejčastěji obnovit aleje podél cest využívaných k procházkám nebo cykloturistice. Další se snaží proměnit bývalé skládky v přijatelnější místa k odpočinku, osázet okolí rybníků nebo vytvořit sady starých ovocných odrůd,” vysvětluje Ivana Adámková z Nadace Partnerství.

Bližší informace o soutěžních projektech naleznete na www.makro.cz, kde rovněž můžete dát hlas tomu, který je vám nejsympatičtější.

 

 

Leták v elektronické podobě a krásnější okolí

Akcí Stromy místo letáků se Nadace Partnerství snaží upozornit spotřebitele na to, že spotřeba papíru na akční letáky, které jsou stále populárnější, je velmi vysoká a má určitý dopad na životní prostředí. V době elektronických médií, kdy si může většina spotřebitelů nechat doručit leták do e-mailové schránky, je to navíc naprosto zbytečné plýtvání přírodními zdroji.

“Počty papírových reklamních letáků doručených do schránek různými obchodníky jsou opravdu vysoké, jen předloni jich bylo přibližně 4 miliardy. Jsme rádi za každou snahu lidí i firem zacházet s papírem, respektive i dřevem a stromy, šetrně a úsporně,” uvádí Ivana Adámková.

V kampani Stromy místo letáků dostala Nadace Partnerství od MAKRO Cash & Carry za každého zákazníka, který se přihlásil k odběru elektronického letáku místo papírového, 20 korun na výsadbu stromů.

“Projekt Stromy místo letáků umožňuje každoročně rozvíjet 12 a půl tisíc uvědomělých zákazníků, kteří se rozhodnou přihlásit k odběru letáku elektronického namísto papírového. Za každého takového zákazníka věnujeme Nadaci Partnerství na výsadbu stromů 20 korun,” říká Kateřina Pištorová ze společnosti MAKRO Cash & Carry.

 

Foto: TZ Nadace Partnerství

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *