Pomozte vybrat sedm divů Krkonoš

Krkonošský národní park (KRNAP) letos oslaví 50. narozeniny a u této příležitosti vyhlásil anketu o sedm divů Krkonoš. Z 21 míst, která se dostala do užšího výběru, můžete do 28. února zvolit to, které je vašemu srdci nejbližší, a hlasovat pro něj na Facebooku KRNAPu.

“Celkem se sešlo 1 326 nominací. Nyní bude 21 míst s dosud nejvyšším počtem nominací umístěno na našem profilu na Facebooku a každý zájemce bude mít příležitost jednoduchým způsobem hlasovat, kterých sedm přírodních krás Krkonoš nakonec získá největší podporu,” uvádějí zástupci Správy KRNAP. “Zatím vede Obří důl, za ním se drží Kotel a Mumlavský vodopád. Naopak favorizovaná Sněžka je na chvostu.”

 

 

Originální, ba až nostalgické nominace

Hlasování o sedm divů Krkonoš proběhlo už minulý rok. Nominovat své oblíbené místo mohl kdokoli, tipovat však bylo možné pouze přírodní fenomény Krkonoš, a to po obou stranách hranice.

Správa KRNAP dostala celkem 1326 návrhů, přičemž dorazily nominace nejen z České republiky, ale i z Polska, Slovenska, a dokonce i ze Spojených států. V některých případech se jednalo o skutečně originální formu nominace.

“Zúčastnily se všechny věkové kategorie. Například babička poslala pohlednici spolu s vnukem. Jiní přidali i vysvětlení, proč tak tipují. Dorazily i příběhy, které se vážou ke konkrétnímu místu,” píše Správa KRNAP na svých stránkách. “Za zmínku určitě stojí ručně psaný dopis od pána (ročník 1929), který moc hezky popsal jím navrhované lokality Rezku a Poniklé. Jako bonus ke svým návrhům na Sedm divů Krkonoš přidal i pár veršů a pozvání do Poniklé.”

 

Foto: Marzper, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *