Odchyt koček v plzeňské zoo: Sekce na ochranu koček potřebuje pomoc

V plzeňské zoologické zahradě se čas od času objeví opuštěné kočky. Pravděpodobně je zde vypouštějí lidé, kteří se jich chtějí zbavit. Dobrovolníci ze Sekce na ochranu koček (SOK) zde opuštěná zvířata odchytávají, stojí je to ale nemalé prostředky, a proto budou vděčni za jakoukoliv pomoc.

 

V první řadě by v tuto chvíli potřebovali řidiče – dobrovolníky, kteří by je na své vlastní náklady odváželi s odchycenými kočkami na veterinu. V současné době musejí na nezbytná vyšetření odchycených koček dojíždět převážně taxíkem, což je finančně velmi náročné.

“Hledáme ochotného dobrovolníka, který by mohl občas odvézt naše kočky s doprovodem z Bor – Tomanovy ulice – na naší veterinu na Slovanech a zase zpátky, převážně ve všední dny v odpoledních hodinách.” upřesňují zástupci SOK.

Vozit kočky městskou hromadnou dopravou není možné. Pro zvířata je to poměrně stresující a pro dobrovolníky je to nepraktické. “Momentálně máme větší množství koček, odchycených v plzeňské zoo. Jejich transport na veterinu je náročný, zejména finančně. Koček je opravdu hodně, nepokryjeme odvozy z vlastních řad,” vysvětlují dobrovolníci ze SOK.

 

 

Dobrovolníci vše hradí z vlastních prostředků. Pomozte i vy!

Skupina dobrovolníků, kteří se o kočky starají, vše hradí ze svých vlastních nákladů. Přitom se jedná o lidi, kteří jinak mají vlastní rodiny, chodí do zaměstnání a o opuštěné kočky pečují z lásky a soucitu, ve svém volném čase v rámci svých finančních možností. Suplují přitom činnost města, které má povinnost se o opuštěná zvířata postarat.

“Převzali jsme povinnost města se o nalezená zvířata postarat. Tyto kočky nezabírají místo v městském útulku a my jako skupina dobrovolníků si nenárokujeme plat. Všechny tyto skutečnosti by měli vzít úředníci na ÚMO v potaz, až budou schvalovat naše letošní žádosti o dotace.”

Kdyby tedy někdo chtěl zcela nezištně pomoci, ať volá telefonní číslo 723 922 206, na kterém se domluví na podrobnostech. Vítána je jednorázová i dlouhodobější pomoc.

 

Koček se lidé v zoo zbavují opakovaně

Volně pobíhající kočky v zoologické zahradě nejsou žádnou novinkou.  “Během loňského roku jsme v plzeňské zoo odchytili celkem 12 koček různého stáří. Celkem už prošlo depozity přes 20 koček, kocourů a koťat ze zoo.”

Někteří lidé se tu pravděpodobně koček zbavují s tím, že zde najdou dost potravy a nikomu nebudou vadit. Opak je ale pravdou – kočky jsou v zoologických zahradách považovány za škodnou, třeba už jen proto, že mohou přenášet nemoci a ohrožovat tak exotická zvířata.

“Věřte, že vypuštěním do zoo nad kočkou vynášíte rozsudek smrti,” varují členové SOK. “V lepším případě ji někdo zastřelí. Například koťata pak mohou posloužit jako potrava pro hady. Není snad nutné pokračovat ve výčtu způsobu likvidace nevítaného návštěvníka.”

 

Pomoci můžete i tím, že si osvojíte kočičku

kocici.cz

Ti z vás, kteří nemohou pomoci jako řidiči a přesto by rádi pomohli, mohou například Sekci přispět finančně.

A pokud postrádáte kočičího kamaráda, můžete si mezi nalezenci a chráněnci domácích depozit vybrat mazlíka.

Více informací na www.kocici.cz.

 

Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *