Fany: 10. 1. 2013 – stěhování telat

Množství telecího neustále stoupá. Ve čtvrtek jsem div nezakopla o další přírůstek, který už nebylo kam umístit, tak ho Bohunka položila do chodby vedle boxu Márinky, na hromadu slámy. Naštěstí jsem Bohunce telefonovala,  že mám volné odpoledne a koně a telata tudíž obstarám, takže jsem byla na překvapení ve chlévě upozorněna.

 

Zde vizte nový přírůstek. V pozadí králičí mamina, o které jsem se už zmiňovala. Ona hromádka šedivých chlupů v pravém zadním rohu kotce slouží jako pelíšek pro nově narozené králíčky.

Telátko 9. 1. 2013

 

 

Odpoledne se odehrávala akce “stěhování”. Hlavním aktérem je zde hospodář Petr, který jako jediný je schopen telata přestěhovat. Bohunka měří 158 cm a váží 54 kg, těžko tedy může manipulovat s třikrát těžším zvířetem, a má nabídka pomoci byla Petrem odmítnuta, patrně vzhledem k mé poznámce “otázka je, kdo by vedl koho”, na což Petr reagoval slovy: “No právě, to někdy není moc poznat.”Tři odrostlá telata se tedy přestěhovala do spodního chléva pro odrostlejší kusy, a telata z “mého” chléva se přešoupala tak, aby se uvolnilo místo pro očekávané lednové přírůstky a že se máme na co těšit. Na druhou stranu, s prckama je radost pracovat, zatímco odrostlejší kusy dokážou člověka pěkně naštvat.

Takový půlroční býček, který s vámi během kydání hraje “berany duc”, stoupá vám na lopatu, snaží se utéct, strká vám hlavu mezi nohy, žužlá vám mikinu (v lepším případě) či prsa (v horším případě) … to není sranda. Takže  jsem Bohunce navrhla poslat mládence “pod kudlu” a doufám, že se ho časem zbavím.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *