Postřelený pes, pohozený u cesty v pytli na odpadky, se zotavuje

Texas – Buck byl nalezen v pytli na odpadky s několika střelnými ranami v hlavě a silně podchlazený. Jen díky včasnému zákroku veterinářů, obětavé péči jeho nové majitelky a darům sponzorů dostal druhou šanci.

Buck byl nalezen 5. ledna. Jeden z obyvatel Conroe objevil u cesty zavázaný pytel na odpadky a bylo mu divné, že se hýbe. Otevřel jej a naskytl se mu otřesný pohled. V pytli byl zakrvácený a zimou se třesoucí pes.

Asi tříletý kříženec byl několikrát střelen do hlavy a byl silně podchlazený, protože venku ležel přibližně deset hodin. Když jej nálezce vyndal z pytle, ušel pouze pár kroků a zkolaboval. Proto ihned přivolal svou sousedku Tami Augustyn, jež je v okolí známa pro svou lásku ke zvířatům a snahám pomáhat jim. Ta psa ihned dopravila na veterinární kliniku.

 

 

Na léčbu vydělali díky Facebooku

Buckova léčba ale byla příliš drahá a Tami Augustyn si nemohla dovolit zaplatit veterinární ošetření. Proto na Facebooku založila stránku, aby oslovila sponzory. Ohlas byl obrovský.

Během několika hodin stránka Buck Needs Bucks for his Buckshot Injuries měla přes 20 tisíc fanoušků. Podle NY Daily News tak Tami Augustyn na veterinární péči pro Bucka už vydělala přes 10 tisíc dolarů.

Peníze, které díky této kampani Tami Augustyn získala a které už k léčbě Bucka nebudou zapotřebí, pomohou jiným pejskům. Tami se rozhodla založit nadaci, která bude pomáhat týraným psům.

 

Pachatele se vypátrat nedaří

Buck se nyní zotavuje u Tami, která si jej prý ponechá. Podle veterinářů ale pes zůstane slepý, protože měl poraněné obě oči, a vyloučit se nedají ani některé mozkové poruchy.

Podle dosavadních informací se policii zatím nepodařilo vypátrat člověka, který Backovi takto ublížil. Zda se jej vůbec podaří dopadnout, je zatím otázkou.

 

Foto: Facebook, Buck Needs Bucks for his Buckshot Injuries

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *