KRNAP oslaví 50 let kampaní “V Krkonoších jsme doma”

Krkonošský národní park (KRNAP) letos oslaví 50. výročí své existence. U příležitosti tohoto významného jubilea se bude snažit seznámit veřejnost se vzácnými druhy zvířat, která v Krkonoších žijí, a to velmi zajímavou formou. Kampaň už zahájil tetřívek obecný.

Kampaň bude postavena na stopách daného živočicha a sdělení “V Krkonoších jsem doma, přijďte na návštěvu”. Projekt chce připomenout, že lidé jsou v horách návštěvníky, podle čehož by se měli i chovat, zatímco zvířata jsou zde doma.

Ale aby to nevypadalo, že člověk je v Krkonoších vetřelcem, i jeho organizátoři do kampaně zahrnuli. Symbolicky ji zakončí na konci letošního roku.

Projekt letos již zahájil tetřívek obecný. Správa KRNAP tak chce upozornit především na fakt, že tetřívek v tuto roční dobu potřebuje hlavně klid, protože stres, vyvolaný vyrušením na jeho zimovišti může být pro tohoto živočicha i smrtelný.

 

 

Představí se například i vydra a rys

V průběhu letošního roku se v rámci kampaně “V Krkonoších jsme doma” představí i další více či méně známí živočichové, jako je například vydra, rys, netopýr či vřetenovka.

“Snažíme se neustále hledat nové a nové cesty, jak oslovit veřejnost, jak lidem ukázat vzácnost krkonošské přírody. Tato kampaň je takovou možností,” vysvětluje Jan Hřebačka, ředitel Správy KRNAP. “Nejsme v situaci, kdy bychom si mohli dovolit zaplatit nákladnou reklamní kampaň v tradičních médiích. Moji kolegové proto přišli s nápadem, jak s využitím našich prostor a našich internetových stránek po dobu jednoho roku přiblížit lidem 12 druhů živočichů žijících v Krkonoších,” dodává ředitel.

Informace o kampani a živočiších do ní zahrnutých tak můžete čerpat buď na stránkách www.krnap.cz či na Facebooku KRNAP.

 

Foto: Steve Garvie, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *