Vánoční videopohlednice pro Vás: Pohádka o jedličce a červeném ptáčku

Vánoce už klepou na dveře a vy jistě máte plné ruce práce. Přesto bychom vás ještě před svátky rádi vybídli, abyste se zastavili a navodili si tu správnou atmosféru. Přinášíme vám malý dárek v podobě ‘videopohlednice’ s překrásnou vánoční pohádkou, protože pohádky k Vánocům zkrátka patří.

 

Pohádka s názvem Jak to bylo s jedličkou a červeným ptáčkem pochází z desky Vánoční pohádky, které pro děti v roce 1985 načetli dva vynikající herci – Vlastimil Brodský a Petr Nárožný. Pohádky napsal Zbyněk Malinský (7. 2. 1923-7. 3. 2005), jeden z našich předních, i když trochu opomíjených, autorů pohádek.

Jeho příběhy dostaly to pravé kouzlo i díky rozhlasovému zpracování, Zbyňku Malinskému se ale nedá upřít, že svými pohádkami dokázal pohladit po duši, dojmout i rozesmát. Tím, jak vdechoval život obyčejným věcem a ‘polidšťoval’ zvířecí hrdiny, vytvořil kouzelný svět plný nevšedních situací a okamžiků.

Koho by například napadlo, že když dojde k záměně vánočních dárků, není to kvůli tomu, že by někdo prohodil jmenovky, ale proto, že dárky před nadělováním z nudy hrály ‘škatule, škatule, hejbejte se’. Nebo že z odvěkých soupeřů, kapra a rybáře, nakonec mohou být nejlepší přátelé, kteří spolu prožijí krásné svátky.

 

 

Pohádka o jedličce a červeném ptáčku, křivce, je laskavým a tak trochu i dojemným příběhem jedličky, kterou lesníci uříznou a odvezou na vánoční trh. Jedlička se trápí, protože chce zůstat s křivkou, která je v lese její nejlepší kamarádkou. Ta ale stromeček neopustí, schová se v jeho větvích a dostane se až do příbytku lidí, kde spolu prožijí Vánoce.

 

 

 

Líbí se vám pohádka? Pošlete odkaz svým známým a přátelům jako originální vánoční přání!

 

Tvůrci a spolupracovníci magazínu Vlaštovka všem čtenářům i jejich zvířecím parťákům přejí nádherné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně zdraví, pohody a spoustu krásných společných chvil!

 

3 comments for “Vánoční videopohlednice pro Vás: Pohádka o jedličce a červeném ptáčku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *