I letos se budou opuštěným kočkám plnit vánoční přání

V pátek 14. prosince odstartoval další ročník charitativní akce Strom splněných kočičích přání. Až do 6. ledna 2013 můžete pomoci jednotlivým kočičkám z útulků a domácích depozit naplnit jejich misky a splnit jim další přání. Odměnou vám bude krásná fotografie obdarované kočičky s dárky od vás.

 

Akce Strom splněných kočičích přání si klade za cíl podpořit organizace, které pečují o opuštěné kočky. Sbírka probíhá přes internet, takže nemusíte obcházet jednotlivé útulky (i když osobní předání samozřejmě není vyloučené). Opuštěné kočky si i letos přejí hlavně krmivo, pelíšky, léky, nebo třeba rovnou nový domov.Na www.kociciprani.cz zájemci najdou profily opuštěných koček i s jejich příběhy a seznamem přání. Stačí si tedy vybrat kočičku, ať už podle sympatií či nejbližšího města, a buď jí koupit dárek přes e-shop, nebo poslat peníze na účet útulku.Aby měl každý dárce jistotu, že jeho dárek dorazil tam, kam má, dostane po skončení akce fotografii jím obdarované kočičky.

 

 

Akce měla úspěch  i v předchozích letech

“První kolo akce Vánoce 2010 přineslo do útulků 96 tisíc korun a následující Vánoce už to bylo skoro 740 tisíc,” uvádí Františka Kernová z občanského sdružení Devět životů, které Strom splněných kočičích přání pořádá.

“Letos budou ve splnění svých přání doufat kočky z 26 organizací z 12 krajů České republiky. Každé kočce je možné koupit jeden dárek a zároveň virtuálně naplnit její misku – tedy přispět na krmení a stelivo na měsíc pobytu v útulku. Letos poprvé můžete podpořit i jeden velký projekt od každého útulku,” dodává Františka Kernová.

Útulky a depozita, která se charitativní akce účastní, nejsou zařízeními žádného města, a tudíž nejsou žádnou obcí ani financované. Jejich provoz zajišťují pouze členové a dobrovolníci ve svém volném čase a bez nároku na finanční ohodnocení. Svou práci dělají z lásky ke zvířatům.

Tato zařízení fungují jen díky laskavosti dárců, kteří přispívají finančně i věcně. Za každou pomoc pro své kočičí svěřence jsou proto velmi vděční.

 

Foto: kociciprani.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *