Útulkům na Břeclavsku pomůže výtěžek z prodeje zvířecího kalendáře

Brno – S nevšedním nápadem přišli fotograf Lubomír Buchta a zakladatelka občanského sdružení HAFO naděje Žaneta Charvátová. Aby pomohli útulkům, rozhodli se nafotit zvířata s módními doplňky dvanácti návrhářů. Z fotografií vznikl kalendář, který útulkům přinese finanční pomoc.

 

Lubomír Buchta podle svých slov pomáhá jednomu útulku už delší dobu. Přemýšlel, jak by mohl pomoct více útulkům, a protože se pohybuje na módních přehlídkách a baví ho módní fotografování, rozhodl se udělat kalendář se zvířecími ‘modely’.

Sehnat zvířata k fotografování Lubomíru Buchtovi pomohla zakladatelka občanského sdružení HAFO naděje Žaneta Charvátová. Organizátoři rovněž oslovili dvanáct známých i začínajících módních návrhářů, aby k focení poskytli nějaký svůj módní doplněk.

Akce tak podpořila například úřadující Česká Miss Earth Tereza Fajksová, nebo návrháři Iveta Řádková, Yvona Leitnerová, Jitka Šedová, Miriam Janásová, Petr Kalouda, Luděk Hanák a další.

 

 

Jak se fotil kalendář se zvířaty

Práce se zvířaty podle slov iniciátorů akce nebyla úplně jednoduchá, snažili se ale hlavně o to, aby je fotografování nestresovalo a brali jej spíš jako hru. Fotografie tak působí vesměs přirozeně.

Na stránkách kalendáře se tak objevuje například ovečka Mazlina, zachráněná fenka Bára, oslice Bětka nebo králíček Bob a další zvířata, která mají za sebou různě pohnuté osudy.

Chcete-li i vy podpořit útulky na Břeclavsku, můžete si kalendář zakoupit na stránkách sdružení HAFO naděje www.hafonadeje-os.cz. Zájemci si ale nemusejí kupovat jen kalendář, k zakoupení jsou i jednotlivé fotografie ve velkém formátu.

 

Dražba módních doplňků na Facebooku

Zvířecí kalendář na rok 2013 byl ve středu 12. prosince slavnostně pokřtěn v nově otevřené galerii Galerie Pekařská. V prosinci navíc na Facebooku HAFO naděje proběhne aukce jednotlivých módních doplňků, které byly při fotografování posloužily.

 

Foto: Lubomír Buchta, HAFOnadeje-os.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *