Je vaše zvíře nemocné? Možná byste měli hledat diagnózu u sebe

Trpí váš pes, kočka nebo kůň vleklými zdravotními problémy? Možná jste příčinou vy sami. Podle autorů knihy Zvířata zrcadla lidí naše psychické problémy a zdravotní potíže zvířata velmi dobře vnímají a mohou dokonce trpět i za nás.

 

Autoři Gisa Genneperová a Rolf Kamphausen se homeopatii věnují už řadu let. Rolf Kamphausen je veterinář, jehož dlouholetá praxe přiměla hledat alternativní postupy při léčbě svých pacientů. Brzy se proto dal na dráhu ‘zvěroterapeuta’. Jeho partnerka Gisa Genneperová v tu dobu již pracovala jako homeopatka. Protože se jejich praxe prolínaly, začali společně hledat pojítka mezi zdravím a strádáním lidí a jejich zvířat.

 

 

Zvířata s námi žijí po tisíce let a pojí je s námi mnohé

V knize Zvířata zrcadla lidí Genneperová a Kamphausen zúročují své dosavadní praktické zkušenosti. Vycházejí přitom z toho, že zvířata jsou se svými pány tak duševně a emočně propojena, že dokáží vnímat jeho citové strádání i fyzické obtíže – ba dokonce, že mnohdy nemoci přebírají na sebe, aby pánům ulehčila.

Za vším prý stojí energetické pole každého z nás. Toto energetické pole má několik složek, do nichž se na různých frekvencích promítají naše myšlenky a psychický i fyzický stav. Podle autorů toto energetické pole zvířata velmi dobře vnímají a dokáží s námi skrze něj komunikovat – jedná se dokonce o jakýsi vyšší způsob komunikace.

Autoři v knize hovoří hlavně o psech, kočkách a koních – to jsou zvířata, která člověka doprovázejí už tisíce let a vzájemná komunikace mezi nimi je tedy pokročilá. U divokých nebo exotických zvířat, chovaných v zajetí, propojení na energetické bázi nefunguje.

 

Každý povahový rys s sebou nese určitý symptom

Genneperová a Kamphausen rovněž vycházejí z devíti lidských povahových typů, pro které je typický určitý zdravotní problém – například povrchní a uvolnění lidé mívají problémy s ploténkami, vystresovaní mají časté zdravotní komplikace v oblasti nad pasem, náladoví lidé mají srdeční problémy a tak dále.

Autoři uvádějí, že zvířata, která s námi žijí, s námi rezonují (jsou naladěni na stejnou frekvenci, což jim právě umožňuje vnímat naše energetické pole). S tím souvisí i fakt, že jsou nám charakterově velmi podobná. Už tady je možné vystopovat první příčiny nemocí u zvířat.

Je ale také možné, že za vleklými zdravotními problémy zvířete stojí psychická traumata, která si pán nese z minulosti. Genneperová a Kamphausen uvádějí hned několik příkladů z praxe, mezi nimi třeba případ knabstrupského valacha, který, mimo jiné, trpěl chronickým zánětem kořene pravé stoličky a vleklými kožními problémy.

Na základě obtíží s kořenem zubu Genneperová s Kamphausenem vyvodili, že se jedná o problém ošetřovatelky, jehož kořeny tkví někde v její minulosti. Hnisání prý poukazovalo na hněv. Protože se jednalo o zub na pravé straně, bylo zřejmé, že se emoční problémy ošetřovatelky váží k otci. Ta prý nakonec opravdu vypověděla, že má problémy s otcem, který ji vždy přehlížel a nikdy nedocenil její práci. Její psychické problémy a zdravotní obtíže koně nakonec vyřešila homeopatická léčba.

 

Buďte manažerem vlastních emocí, budete i dobrým pánem svému zvířeti

Jasným poselstvím této knihy je rovněž myšlenka, že chceme-li zvládat chování zvířete, musíme nejprve zvládnout sami sebe. Autoři na příkladu psa a koně uvádějí, jak se naše emoce promítají do vztahu se zvířaty.

Zatímco pes je šelma, která musí ovládnout svou agresi, kůň je takzvaně ‘útěkové zvíře’ – před nebezpečím jej chrání strach z predátorů a útěk před nimi. Pes i kůň jsou zvířata společenská – pes pochází ze smečky a kůň je stádové zvíře. Pokud nemají smečku nebo stádo, vytvářejí si úzký vztah s člověkem.

A tady člověk musí dát jasně najevo, kdo je v této nově utvořené smečce či stádu vůdčí osobností. Zatímco u psa je třeba tlumit agresi konejšivými signály, u koně musí ‘vůdce stáda’ podchytit strach koně a proměnit jej v pocit bezpečí a důvěry.

Tato knížka vám krok za krokem a v širším kontextu vysvětlí nejen to, jak rozpoznat symptomy u svého zvířete a jak odhalit jejich podstatu v závislosti na vašem duševním či fyzickém strádání, ale pomůže vám také pochopit, jakou roli hrají emoce ve vašem vztahu se zvířetem, jeho chování a jak s ním navázat co nejlepší vztah.

 

Kniha: Zvířata zrcadla lidí
Autoři: Gisa Genneperová, Rolf Kamphausen
Vydalo nakladatelství Metafora, listopad 2012

 

Foto: Metafor.cz, Luis Miguel Bugallo Sánchez (Wikimedia), Hackmann (Wikimedia)

 

2 comments for “Je vaše zvíře nemocné? Možná byste měli hledat diagnózu u sebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *