Robert Redford má ‘svůj’ ekologický institut v Los Angeles

Los Angeles (USA) – V Los Angeles, rodném městě slavného herce a filmového režiséra Roberta Redforda (76), byl otevřen výzkumný institut pro ochranu přírody při vysoké škole Pitzer College. Nový institut ponese jméno slavného rodáka, který je mimo jiné známý i jako aktivní ochránce přírody.

Institut se rozkládá na ploše zhruba pěti hektarů u areálu univerzity v Claremontu. Institut a rezervace zahrnuje původní pobřežní ekosystém.

Robert Redford při pondělní inauguraci vyjádřil naději, že nově otevřený institut pomůže zachránit přírodu jižní Kalifornie, která je značně poškozena.

Po druhé světové válce se město začalo velmi rychle rozrůstat bez ohledu na zdejší přírodu. Dnes je zhruba desetimilionová aglomerace zahalená do prachu a smogu z nekonečných dopravních kolon.

 

 

Robert Redford je ze současné podoby Los Angeles zklamán

Robert Redford, známý například z filmů Butch Cassidy a Sundance Kid, Vzpomínky na Afriku nebo snímku Zaříkávač koní, který navíc sám režíroval, je svými postoji k ochraně životního prostředí velmi znám.

Herec je rád, že institut nesoucí jeho jméno vznikl právě v Los Angeles – v jeho rodném městě. “V tomto městě jsem vyrůstal a jsem zklamaný, když vidím, jak mizí. Viděl jsem, jak město, které jsem měl rád, mizí kvůli nekontrolovatelné zástavbě a chamtivosti a jak ztratilo sama sebe,” vzpomínal při slavnostním otevření Redford.

 

Foto: Steve Jurvetson, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *