To je ale nadělení! Sedm pandích mláďat najednou

Sečuán (Čína) – Výzkumné a chovné zařízení Changdu Panda Base, které se snaží o rozmnožování kriticky ohrožených pand velkých, posledních pár měsíců zažívá dny nevšedního štěstí. Ošetřovatelé tu teď mají na starosti hned sedm pandích mláďat, která se narodila letos v létě.

 

Je všeobecně známým faktem, že rozmnožování pand je velmi problematické. Organizace, jako je právě Changdu Panda Base v Sečuánu, se už léta snaží vážně ohrožené medvědovité šelmy chránit a uměle je odchovává.

Každé narozené mládě je v takovém záchranném programu obrovským úspěchem. Když se pak narodí sedm mláďat téměř najednou, je to událost, která nemá obdoby.

 

 

 

Čtyři pandí kluci a tři slečny

Changdu Panda Base nedávno uveřejnila první fotografie a videonahrávky sedmi černobílých drobečků. Narodila se v Sečuánu mezi letošním červnem a září. Jedná se o čtyři samečky a tři samičky.

Nejstarším z medvídků je sameček Oreo, který se narodil v den zahájení Olympiády v Londýně, tedy 28. června. Naopak nejmladšími přírůstky jsou dvojčata jménem Cheng Shuang a Cheng Dui, která přišla na svět 12. září. A aby bylo všem “nej” učiněno za dost, zmiňme ještě, že s více než čtyřmi kilogramy je největším ze sedmi mláďat sameček Aoliao.

Díky těmto přírůstkům se počet mláďat, která se organizaci Changdu Panda Base podařilo přivést na svět, vyšplhal už na 113 jedinců. Je to vůbec nejvyšší počet uměle odchovaných pand na světě.

 

Video: Pandy na klouzačce

Video z června letošního roku ukazuje jiná pandí mláďata z Changdu Panda Base, jak si hrají na klouzačce.

 

Foto: Chi King, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *