Amerika má psího prezidenta. Je jím roční nalezenec Barrrk Obama

Washington – Volby na prezidenta USA už jsou na spadnutí. Volba zvířecího dvojníka Baracka Obamy a Mitta Romneyho už ale svého vítěze zná. Pod pseudonymem Barrrk Obama zvítězil roční pes a porazil tak dvouměsíčního kočičího nalezence, který, po vzoru republikánského kandidáta, nese jméno Mitt’ns.

 

Připadá vám to jako hloupý vtip? Ale ono to vůbec není hloupé! Volbu zvířecího prezidenta USA uspořádala washingtonská liga pro zvířata Washington Animal Rescue League (WARL) a jejím záměrem nebylo pouze nabídnout k osvojení pejsky a kočičky ze svého útulku, ale přivydělat si na svou činnost pár dolarů. A tak uspořádala volbu, ve které každý hlas stál jeden dolar.

 

 

Představme si soupeře

Ve volebním medailonku byl Barrrk Obama představen jako velmi společenský pes, který je, jakožto správný politik, přátelský k lidem i ostatním psům všeho věku i velikosti. Jen ke kočkám prý je poněkud rezervovaný, ale kdo by se mu divil, že?

Druhý kandidát dostal jméno Mitt’ns, což je vlastně spojení jména Mitt a slova anglického ‘kitten’ (kotě). U nás v kocourkově to ale zní poněkud krkolomně, a tak mu říkejme třeba Mikeš.

Mikeš Romney se dozajista stal vůbec nejmladším kandidátem na prezidenta. Volby začaly, když mu bylo pouhých osm týdnů. Než přišel do útulku, toulal se po Washingtonských ulicích, a tak ho ve volbě leckdo mohl považovat za outsidera. Jenže překvapivě nad Barrrkem velmi dlouho vedl.

Ještě na začátku října Mikeš nad Barrr´kem vedl o 800 hlasů. Pak se ale skóre zvrátilo v Barrrkův prospěch. Nad Mikešem, který získal 2722 hlasů, zvítězil s 3129 hlasy.

 

Oba už mají nové domovy

Díky této nevšední kampani se WARL podařilo Barrrka i Mikeše umístit do nových domovů. Na činnost svého útulku vydělali 5850 dolarů.

A jelikož se prezidentské volby blíží i v České republice, možná by tato akce mohla být inspirací pro české útulky, které by na podobném principu mohly prezentovat svoji činnost a přivydělat si na pomoc opuštěným zvířatům nějakou tu korunu.

 

Foto: Facebook

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *