Hurikán Sendy psal nové příběhy zvířat i lidí

Hurikán Sendy nepřipravil o domov a zázemí pouze lidi. Přírodní katastrofou utrpěla i zvířata, a to jak volně žijící, tak ta v zajetí. Americká média v těchto dnech doslova zaplavují příběhy zvířat, která se, někdy i za pomoci lidí, musejí s následky přírodní katastrofy vyrovnat. Přinášíme vám alespoň některé z nich.

 

Hurikán zasáhl například akvária New York Aquarium na Coney Islandu a Jenkinson’s Aquarium na Point Pleasant Beach. Obě zařízení byla zatopena a musela být uzavřena.

Obyvatelé akvárií, včetně populárního mrožího sirotka jménem Mitik, který byl před necelými dvěma týdny přivezen z Aljašky, budou muset být dočasně převezeni do jiných zařízení. Přílivové vlny totiž vyřadily z činnosti veškeré systémy, jejichž fungování je pro přežití zvířat nezbytné.

 

 

Bobry voda přinesla do obytné čtvrti

NBC Washington zase přinesla zprávu o dvojici zmatených bobrů, kteří se potulovali v obytné čtvrti v Arlingtonu. Pravděpodobně je sem přinesla přílivová vlna, jinak si členové organizace Arlington Animal Welfare League výskyt bobrů v dané lokalitě nedokážou vysvětlit.

Jeden z bobrů se vydal hledat cestu domů na vlastní pěst, druhý byl odchycen, podroben vyšetření (která prokázala, že je zvíře v pořádku), a pak byl odvezen do pro něho bezpečnější lokality.

 

Opuštěným mazlíčkům pomáhají dobrovolníci

Na pospas svému osudu ale nezůstávají ani domácí mazlíčci. Někteří cestují do evakuačních center spolu se svými páníčky, jiní musejí zůstat doma, ale evakuované zóny procházejí zástupci organizací na pomoc zvířatům a transportují je do nejbližších útulků, kde si je majitelé budou moci vyzvednout.

Hrozné chvíle strachu o svého psa nicméně prožívala rodina z New Jersey, která byla po hurikánu Sendy evakuována ze svého domova. Příkaz ale zněl jasně – pes musí zůstat na místě.

Když ale přijeli do evakuačního centra a viděli, že lidé mají svá zvířata s sebou, kontaktovali vedoucího záchranářů a ptali se, proč právě oni museli nechat svého pejska doma. Záchranáři jim nakonec vyšli vstříc a pejska přivezli.

 

Zvířata si cestu domů najdou

Lidé, kterým se po hurikánu domácí mazlíček zatoulá, nemusejí ztrácet naději. Podle odborníků si zvířata, která bouře odnesla pryč od domova, cestu zpátky najít dokážou. Dovolují jim to jejich jedinečně vyvinuté smysly.

Jako příklad lze uvést příběh rodiny z Joplinu v Missouri, která v květnu 2011 přišla o kocoura Simbu poté, co se městem prohnalo tornádo. Rodina svého mazlíčka dlouho hledala v sousedství a po útulcích, ale bez výsledku. Simba se však po několika měsících sám vrátil domů a nyní je rodina opět pohromadě.

 

Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *