Kočka obětí diskriminace? Lidé prý mají předsudky vůči tmavým kočkám

Studentka doktorského studia na Kalifornské univerzitě Mikel Delgadová provedla studii, na základě které zjistila, že i kočky jsou obětmi diskriminace. Řada lidí si údajně vybírá kočku podle barvy srsti, protože věří, že barva má vliv na charakter zvířete.

 

Výsledky studie, které otiskl list The Huffington Post, ukazují, že lidé připisují pozitivní vlastnosti hlavně kočkám s rezavou srstí. Podle lidí jsou ‘zrzky’ přátelské, na rozdíl od bílých koček, které mají přesně opačné vlastnosti. Prohrávají i želvinově zbarvené kočky, které jsou údajně tvrdohlavé a netolerantní.

 

 

Černé kočky mají smůlu

Průzkum odhalil, že největšími předsudky lidé trpí vůči černým kočkám a vůči kočkám s tmavou srstí vůbec. Podle autorky studie je to ale velký problém, protože tmavé kočky v útulcích mají tím pádem menší šanci, že si je někdo osvojí. Podle oficiálních údajů je přitom z 86,4 milionů koček v amerických domácnostech více než pětina z útulku.

Mikel Delgadová ale spojitost mezi barvou srsti a charakterem koček nevidí. “Dosud existuje velmi málo důkazů, že by takto vnímaná spojitost mezi různě zbarvenými kočkami a jejich osobností opravdu existovala. Pokud ale lidé věří, že jsou některé barvy ‘přátelštější’, má to vážné dopady na kočky samotné,” uvedla.

 

Foto: Wikimedia

 

2 comments for “Kočka obětí diskriminace? Lidé prý mají předsudky vůči tmavým kočkám

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *