Rus prodal svůj dům, aby mohl založit psí útulek

Puškin – Je tomu už dvanáct let co Sergej Fokin prodal svůj dům a založil útulek pro psy. Dnes bydlí jen v malé dřevěné boudě, kde nemá elektřinu ani vodu a je živ jen z toho, co mu přinesou soucitní lidé. Ale nevadí mu to, protože žije hlavně pro své čtyřnohé svěřence.

Za peníze z prodeje svého majetku před dvanácti lety Sergej koupil pozemek a postavil kotce. Na víc neměl. K založení psího útulku ani víc nepotřeboval. Stovky psů najednou získaly střechu nad hlavou a desítky z nich brzy našly nový domov.

Původně to neměl být jen tak ledajaký útulek, měl to být takový domov pro čtyřnohé veterány. Nakonec to ale dopadlo jinak – jednoduše proto, že Sergej neměl srdce odmítat ostatní psy v nouzi – psy opuštěné, týrané, nemocné, umírající zimou…

Jeho útulek se tak stal jen jedním z mnoha a ztratil jakoukoliv naději, že by mohl přilákat pozornost sponzorů.

 

 

Sergej žije jen pro své čtyřnohé přátele

A tak Sergej žije sám, bez trvalého bydliště, bez elektřiny a vody, jen s těmi, kteří ho nejvíc potřebují. Žije jen z toho, co mu soucitní lidé přinesou. Jemu to ale stačí. Jediné, po čem v životě opravdu touží, je dostat pro své zařízení status oficiálního útulku.

Kromě jiných stálých obyvatel (psů i koček) tu se Sergejem žije například šestnáctiletý Boni – pes, který celý svůj život strávil na celnici a našel drogy v celkové hodnotě dvou milionů dolarů. Ale když přišel čas jeho ‘psího důchodu’, nikdo jiný než Sergej o něj neměl zájem.

Sergej ani jeho svěřenci ale nejsou tak úplně sami. Na ruské sociální síti VKontakte jeho fanoušci založili stránku, skrze kterou ho podporují.

 

Foto: red hot russia .com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *