TIsíce lidí zítra oslaví Den stromů. Zapojte se také!

Den stromů v ČR slavíme již od roku 2000. Nadace Partnerství každoročně při této příležitosti pořádá takzvané ‘stromové happeningy’, do nichž se zapojuje stále víc lidí. Letos půjde o nejoriginálnější přání stromům k svátku. Zapojit se může kdokoliv, kdo má stromy rád.

Loňský stromový happening, pořádaný Nadací Partnerství, si kladl za úkol lámat rekordy v počtu vysazených stromů. Během jediného dne se podařilo vysadit celkem 6 919 stromů na 211 místech a do akce se zapojilo 4014 lidí. Při letošním happeningu budou skupiny i organizace přát stromům k svátku.

 

 

Den stromů budou slavit lidé na řadě míst ČR

Žáci a učitelé lesní školky v Boskovicích oslaví první narozeniny jinanu, který vysadili při loňském rekordu. Děti strom pořádně zalijí a přečtou mu pohádky, které samy vymyslely.

Stoletým lipám v Kasejovicích popřeje Klub otevřených dveří, který jim zároveň poděkuje za jejich přínos a vysadí jim ‘mladší sestru’.

V Praze 10 a Opavě bude u příležitosti Dne stromů otevřena naučná stezka, v Neratovicích budou sázet stromy pro děti a ve Zlíně uspořádají stromové slavnosti.

 

Popřát svému stromu můžete i vy

Nadace Partnerství už několik dní přijímá přihlášky skupin a organizací, které se v místě svého bydliště do happeningu zapojí. Popřát posvém stromům k svátku může opravdu každý.

“Do happeningu není potřeba se předem registrovat. Úplně postačí, když nám lidé po akci na e-mail milujemestromy@nap.cz napíší, jak slavili, kde a kolik jich bylo. Budeme také rádi za fotografie,” vysvětluje Klára Kepertová z Nadace Partnerství, jak se do akce můžou zájemci zapojit.

Deset nejlepších oslav nadace ocení brožurou Jak se sází strom. Na webových stránkách nadace pak bude uveřejněn celkový počet lidí, kteří se zapojili, včetně fotografií z jednotlivých akcí.

 

Slavnostní vyhlášení ankety Strom roku 2012

U příležitosti Dne stromů rovněž Nadace Partnerství vyhlásí výsledky ankety Strom roku 2012. Slavnostní vyhlášení proběhne v brněnském divadle Husa na provázku.

“V průběhu večera odtajníme, který strom obdrží prestižní titul i poukaz na arboristické ošetření od firmy Prostrom Bohemia,” dodává Klára Kepertová.

 

Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *