Hnutí DUHA zve na benefiční výstavu fotografií Šumavy

Praha – Ekologické Hnutí DUHA pořádá prodejní výstavu fotografií unikátních a ohrožených míst Šumavy. Výstava bude zahájena dnes, tedy 18. října, v 18 hodin v Sicily Café na Senovážném náměstí v Praze. Výtěžek z prodeje fotografií Hnutí DUHA využije ke svým akcím za zachování šumavské přírody.

 

Na výstavě bude možné zakoupit unikátní fotografie šumavské divočiny a podpořit tak práci na rozvoji divočiny v české krajině. Výstava potrvá až do 8. listopadu a i po jejím skončení bude možné fotografie zakoupit v e-shopu Hnutí DUHA.

Na výstavě si kromě prohlídky vystavených fotografií návštěvníci budou moci vyslechnout přednášky Jaromíra Bláhy, odborníka na ochranu divoké přírody, Vojtěcha Koteckého, programového ředitele Hnutí DUHA, a setkat se s řadou dalších zajímavých osobností.

 

 

Výtěžek z výstavy půjde na kampaň za zachování divoké přírody na Šumavě

Hnutí DUHA patří k organizacím, které se snaží pozitivně ovlivnit rozhodování politiků ve věci ochrany životního prostředí. Šumava nyní patří k jedněm z případů s nejvyšší prioritou. Ekologové se totiž obávají, že současný ministr životního prostředí, Tomáš Chalupa (ODS), Šumavu zpřístupní developerům, takže větší prostor bude vyhrazen spíše komerčním centrům než přírodě.

Výtěžek z benefiční výstavy fotografií tak půjde na kampaň za zachování šumavské přírody. “Nemůžeme pracovat se zápornými čísly v rozpočtu. Proto jsme připravili benefiční výstavu fotografií unikátních zákoutí šumavské divočiny. Bude to nejen příjemné setkání zajímavých osobností. Výtěžek také umožní Hnutí DUHA dotáhnout veškeré dosavadní úsilí ke zdárnému konci,” vysvětlují na svých stránkách organizátoři z Hnutí DUHA.

 

Foto: Wikimedia