Výrobce luxusního toaletního papíru připravuje tygry o domov

Jak souvisí to, jaký toaletní papír používáte, s ochranou tygrů? Používáte-li produkty firmy, která k výrobě používá materiál ze sumaterských lesů, které jsou domovem vzácných tygrů, tak to souvislost má.

 

Spoustě lidí stačí obyčejný toaletní papír nebo papírové kapesníčky z recyklovaného papíru. Někdo ale potřebuje opravdový luxus vykoupený ničením vzácných biotopů.

Například výrobce Paseo je známý tím, že k výrobě svých papírových ubrousků, kapesníčků a toaletního papíru využívá materiál získaný z lesů na Sumatře. Je hlavním odběratelem společnosti Asia Pulp & Paper, která podle ochranářů zničila na Sumatře více než pět milionů akrů přírodního lesa, což znamená obrovský zásah do životního prostředí tygrů a dalších druhů zvířat, která zde žijí.

 

 

Výrobcům nejsou preference zákazníků lhostejné

Tisíce spolupracovníků WWF se proto v dubnu aktivně zapojily do kampaně za odstranění výrobků značky Paseo z regálů obchodních řetězců. A věřte, nevěřte, akci následovalo rozhodnutí výrobce ukončit prodej tohoto druhu toaletních papírů napříč celými Spojenými státy.

Paseo ale není jediný, kdo těchto cenných přírodních zdrojů využívá. Například značka Livi, která dodává své produkty do řady hotelů, restaurací a škol, také využívá materiál vytěžený na Sumatře. I ona má podíl na tom, že od roku 1985 více než polovina lesů na Sumatře vzala za své.

Členové WWF proto vyzvali všechny své příznivce, aby podpořili i jejich další protestní a petiční akce. Díky jejich hlasům se totiž organizaci poměrně často daří přesvědčit velké společnosti, aby byly ohleduplnější při využívání přírodních zdrojů.

 

Foto: Wikimedia, J. Patrick Fischer

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *