Plzeňská zoo je nucena investovat do kamerového systému

Krádeže zvířat, otravy, vykrádání pokladniček – to jsou jen některé problémy, s nimiž se v poslední době potýká zoologická zahrada v Plzni. Dosavadní opatření k zamezení kriminality nesplnila svůj účel, a proto zoo investuje dva miliony korun do kamerového systému.

 

“Všechny ostatní metody ostrahy, ať už činnost bezpečnostní agentury nebo pult centrální ochrany nevedly k tomu, aby se kriminalitě zabránilo,” vysvětluje plzeňská radní Irena Rottová, proč se k investici do kamerového systému rozhodli.

Kamery budou hlídat zvířata před návštěvníky, kteří je zcela neuváženě překrmují, házejí do klecí a výběhů různé předměty i před zloději a traviči. Zároveň budou sloužit ke sledování zvířat (například samiček při porodu, výchovu mláďat a podobně).

 

 

Hříbě a opičku lidé překrmili

O tom, že situace v plzeňské zoo je opravdu vážná, hovoří hned několik případů z poslední doby. Neuvážliví návštěvníci překrmili jednoho tamarína a hříbě na statku Lüftnerka. V obou případech došlo k úhynu zvířat.

Obrovskou škodu zoologická zahrada rovněž utrpěla, když si zloději odnesli párek kosmanů a dvě chovné samičky lvíčka zlatohlavého.

 

Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *