Festival ptactva 2012 již tento víkend. Buďte u toho!

Festival ptactva je největším organizovaným pozorováním ptáků na světě a dostal se tak i do Guinessovy knihy rekordů. V České republice ho už od roku 1994 každoročně pořádá Česká společnost ornitologická (ČSO). Letošní ročník proběhne o víkendu 6. a 7. října a zváni jsou všichni milovníci přírody a ptactva především.

 

Tématem festivalu je migrace ptactva. Chce upozornit především na fenomén ptačí migrace a na nebezpečí, která ptáky na jejich cestách doprovázejí.

Sledovat ptačí ‘cestovatele’ společně s ornitology přímo v terénu mohou zájemci na řadě míst v republice. “Na více než 40 místech jsou organizátoři připraveni vám představit fenomén velkého ptačího stěhování, ukázat krásná přírodní zákoutí, předvést ukázky odchytu a kroužkování ptáků, nebo vás pozvat na kus řeči k ohýnku,” láká k účasti Alexandra Trublová z ČSO.

 

 

Prohlídka záchranných stanic, vypouštění vyléčených ptáků a program pro děti

Festival je na některých místech navíc spojen s prohlídkou záchranných stanic pro handicapované živočichy, nebo dokonce i s vypouštěním vyléčených ptáků do volné přírody.

Organizátoři ale nezapomínají ani na děti, pro které jsou připravené různé hry a kvízy s ptačí a ekologickou tematikou.

“Letošní, již 18. ročník, je v jednom ohledu premiérový,” říká Alexandra Trublová. “ČSO je totiž vůbec poprvé koordinátorem festivalu pro celou Evropu a střední Asii. Sekretariát společnosti tak bude místem, kam se v neděli 7. října budou sbíhat hlášení nejenom z celé republiky, ale i z dalších 38 zemí, které se do letošního ročníku zaregistrovaly.”

Nenechte si tuto jedinečnou akci ujít ani vy! Rozpis časů míst, odkud se na podzimní procházku za ptáky můžete vydat, naleznete na této adrese.

 

Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *