Běh Kilometrovkou: Přijďte s pejskem podpořit opuštěné kočičky!

Plzeň – I letos se pod záštitou plzeňské zoo uskuteční Běh Kilometrovkou po šesti – rekreační běh páníčků a jejich pejsků. Neprofesionální soutěž psů všech ras se v aleji na plzeňské kilometrovce u Kalikovského mlýna uskuteční 13. října od 13 hodin. Akce se letos bude konat mimojiné i na pomoc Sekce na ochranu koček.

 

Zúčastnit se může kdokoliv, podmínkou je jen platný očkovací průkaz pejska a platné očkování. Jako zápisné v uplynulých letech sloužil pytlík piškotů, granule, konzerva nebo obnošená vodítka a obojky, které pak byly předány soukromému psímu útulku. Letošní zápisné bude zřejmě podobné, to ale ještě organizátoři upřesní.

Kromě samotného závodu je bohatý doprovodný odpolední program – tradiční volba psa missáka a psí miss. V uplynulých letech bývala soutěž o nejšikovnějšího pejska či fenku tzv. Pesialistu ,ukázky saňového spřežení, ukázky agility a služební kynologie.

 

 

Představí se i Sekce na ochranu koček

Svoji činnost na akci letos bude propagovat i Sekce na ochranu koček. Lidé se tak dozvědí, jak mohou pomoci Sekci a kočkám obecně. Informovat se zde mohou i lidé, kteří by si chtěli ve vlastním bytě zřídit malé kočičí depozitum a pomoci tak Sekci na ochranu koček, která jakoukoliv iniciativu dobrovolníků z řad milovníků koček uvítá.

 

Autor: Sekce na ochranu koček, ab
Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *