Noemova archa nabízí útočiště tisícovce zvířat

Biblický příběh praví, že dobrý Noe při potopě světa zachránil od každého zvířete pár a vzal jej na svou archu. Taková Noemova archa v přeneseném smyslu slova existuje. Je sice na souši – rozkládá se na více než sto hektarech v americkém státě Georgia -, poskytuje ale útočiště tisícovce zvířat, která byla odložena nebo odebrána původním majitelům.

 

Noemova archa, jak se záchranná stanice skutečně jmenuje, se nachází ve městě Locust Grove. Ke zdejším obyvatelům patří zvířata, která byla zanedbávána, týrána, původními majiteli odložena nebo zabavena během nelegálního obchodu.

“Máme tu primáty, vlky, medvědy, velké kočky,” říká Allison Hedgecoth, jedna z pracovnic útulku. “Máme tu ale i hodně hospodářských zvířat, bizony, krávy, koně… Zkrátka jakékoliv zvíře si dovedete představit, to tady máme.”

 

 

Každé zvíře má svůj příběh

Z tisícovky zvířat, která na Noemově arše našla svůj druhý domov, tu má každé svůj vlastní příběh.

“Lightning a Thunder k nám přišli, když byli asi osm týdnů staří,” vzpomíná Alison při pohledu na vlčí pár. “Byli zabaveni na letišti v Atlantě. Byli přepravováni v klecích jako huskyové.”

Opička Shawn-Shawn zase přišla z Yerkeského výzkumného ústavu. Je kříženkou dvou druhů opic, které se křížit nesmí. K vědeckým účelům tedy byla nevhodná, a tak našla útočiště na Noemově arše.

Některá zvířata tu navíc žijí téměř v přátelském vztahu. Lev Leo, tygr Shier-Kan a medvěd Balou spolu žijí v jednom výběhu a jejich soužití se stalo jakýmsi symbolem mírumilovného domova, jaký Noemova archa opuštěným zvířatům nabízí.

 

 

Foto: Eric Kilby, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *