Oslavte Světový den zvířat s Nadací na ochranu zvířat

Světový den zvířat připadá sice až na 4. října, s Nadací na ochranu zvířat jej ale můžete oslavit v předstihu – již 22. září. Připraven je velmi zajímavý program, který jistě potěší všechny milovníky zvířat bez rozdílu věku. Patronkou akce je Marta Kubišová

 

Program se uskuteční v sobotu 22. září 2012 v Centrálním parku Pankrác na Praze 4. Od 12 do 18 hodin se návštěvníkům představí psi a koně ve službách pražské městské policie, dravci ze záchranné stanice v Pátku u Poděbrad a opuštěná zvířata z útulků v Troji a Dolních Měcholupech.

Zaujmou jistě i ukázky z volnočasových a sportovních aktivit (dog frisbee, agility a obedience), módní přehlídka psích oblečků nebo program Českého svazu majitelů prasátek chovaných v Domácnosti.

Pro děti je připraven zábavný program plný soutěží o zajímavé ceny a zájemci o ochranu zvířat se mohou prostřednictvím infostánků seznámit s činností Nadace na ochranu zvířat či občanského sdružení Devět životů.

 

 

Charitativní sbírka chovatelských potřeb

“V rámci programu připravujeme také charitativní sbírku chovatelských potřeb pro psy a kočky v útulcích (např. obojky, vodítka, košíky, pelíšky, misky, hračky, kartáče, boudy aj.). Sbírka bude poté přerozdělena vybraným útulkům, které mají těchto potřeb stálý nedostatek,” uvádějí pořadatelé z Nadace na ochranu zvířat.

Na akci bude zajištěno i občerstvení, které připraví vegetariánská restaurace. K dostání budou i laskominy pro mazlíčky. Mezi těmi nebudou chybět ani populární Doxíky, psí sušenky, které v chráněné dílně vyrábějí mentálně postižení.

 

Foto: z letáku Nadace na ochranu zvířat

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *