Z lásky k přírodě vznikl rodinný podnik – ZelenáDomácnost.com

Komerční sdělení

Vy, naši čtenáři, patříte k lidem, jimž není příroda lhostejná. Už vás ale napadlo, že byste na své lásce a ohleduplnosti založili podnik? Možná namítnete, že podnikání a ekologické myšlení jdou proti sobě. My vám ale na příkladu rodiny, která provozuje internetový obchod www.zelenadomacnost.com, ukážeme, že to jde.

 

“Zelená domácnost.com je projekt naší rodinné firmy zrozený na jaře 2010. Pustili jsme se do něj proto, že nám není lhostejný stav životního prostředí kolem nás i ve světě,”vysvětluje Petr Dobrý, jak na myšlenku zřídit si e-shop s ekologickými produkty s rodinou přišli.

“Myslíme si, že jediná šance na změnu je v chování a jednání každého z nás a v síle osobního příkladu. Pro začátek by stačilo, kdyby lidé více přemýšleli o tom, jaké výrobky si kupují a jaký je jejich dopad na životní prostředí. Vždyť téměř vždy existuje přírodě bližší alternativa s výbornými užitnými vlastnostmi. Opravdu není nutné zamořovat svět i naše domácnosti kombinacemi agresivních chemických látek, o jejichž vlivu na zdraví toho stále mnoho nevíme, byť nás jejich výrobci ujišťují, že jsou zaručeně neškodné.”

Kromě toho, že na www.zelenadomacnost.com prodávají výrobky šetrné k životnímu prostředí, snaží se rodina Dobrých chovat k přírodě co nejšetrněji také v rámci podniku i v soukromém životě. To jen svědčí o míře jejich přesvědčení.

“V našem podnikání se snažíme minimalizovat negativní dopady provozu naší firmy na životní prostředí. V kancelářích naší firmy topíme tepelným čerpadlem, využíváme solární energii, splachujeme dešťovou vodou, důsledně minimalizujeme a třídíme odpad. Pokud to jen trochu jde, využíváme hromadnou dopravu. Zkrátka děláme jen to, co si myslíme, že je správně.”

 

Nakupujte s rozmyslem

Protože ochrana životního prostředí znamená zajistit zdraví a bezpečný domov sobě, svým blízkým a potomkům, měli bychom jako spotřebitelé začít tím, že budeme zodpovědně vybírat zboží, které nakupujeme.

A protože je těžké zorientovat se v záplavě zboží, které zahlcuje náš trh, a najít to, co je skutečně ekologické, je lepší rovnou nakupovat v obchodě, který se na prodej ekologického zboží soustředí. “Náš internetový obchod nabízí ‘zelenou’ alternativu výrobků pro každodenní život,” říká Petr Dobrý.

 

Nákupem přispějete na projekty na ochranu přírody

Nákup na www.zelenadomacnost.com není přínosný jen tím, co kupujete, ale i tím, že cenou z nákupu zároveň přispíváte na projekty na ochranu přírody.

„Poskytujeme 5% z hodnoty objednávky několika neziskovým organizacím, se kterými spolupracujeme. Náš zákazník si při objednávání sám vybere, na který prospěšný projekt máme přispět právě z jeho objednávky. Mezi námi podporovanými organizacemi je například i Česká společnost ornitologická. Díky našim kupujícím můžeme podpořit třeba výkup pozemků pro ornitologickou rezervaci Josefovské louky.“

 

ZelenáDomácnost.com je tu i pro zvířata

“Náš slogan “Přátelská k lidem i přírodě”, ukazuje, že nabízíme nejen věci pro domácnost, ale také výrobky pro přírodní zahradu. A ta nemůže být bez zvířat. Najdete u nás tedy i výrobky pro dobré opylení zahrady – čmelíny, domky pro včelky samotářky, ale také například domky pro slunéčka, zlatoočka, škvory a další výborné pomocníky pro boj se mšicemi.

Ale nejvíce jsme hrdí na náš unikátní sortiment ptačích budek, krmítek, umělých hnízd a dalšího příslušenství pro ptactvo. Nabízíme produkty firem, které svou výrobu konzultují s ornitology a dalšími odborníky a vše maximálně přizpůsobují potřebám zvířat.”

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *