Petice adresovaná Air France protestuje proti přepravě primátů do laboratoří

Evropská koalice za ukončení pokusů na zvířatech (ECEAE) již přesvědčila řadu světových aerolinek, aby nepřepravovaly primáty odchycené z volné přírody za účelem provádění pokusů na zvířatech. V případě Air France ale zatím byly všechny snahy marné, a tak ECEAE a Svoboda zvířat žádají všechny, komu není život těchto opic lhostejný, aby podpořili petici.

 

Mauritius, Čína, Vietnam, Kambodža a Barbados – to jsou státy, odkud každý rok putují tisíce primátů na druhou stranu zeměkoule za utrpením a jistou smrtí v laboratořích. Opice jsou buď odchytávány z volné přírody, nebo pocházejí z velkochovů. Jsou vytrženy ze svých rodinných skupin a letecky exportovány na západ.

Podmínky, za jakých jsou zvířata letecky přepravována, jsou přitom neuspokojivé. Opice jsou převážené jako ‘zboží’ v malých dřevěných bednách, v prostoru, kde je hluk, nedostatečná ventilace a značné výkyvy teplot.

 

 

Z evropských aerolinek opice přepravuje už jen Air France

“Jedinou velkou aerolinkou v Evropě, která opice do laboratoří stále přepravuje, je Air France. Převáží opice např. z Mauritia a Vietnamu do výzkumných laboratoří v Evropě a USA. Proto jsme se nyní rozhodli zaměřit svůj tlak právě na Air France,” uvádějí zástupci organizace Svoboda zvířat.

Zvířata musejí podniknout strastiplnou cestu jen proto, aby trpěla a zemřela v laboratořích. Svoboda zvířat proto žádá o podpis petice adresované přímo Air France a doufá, že aerolinka od obchodu se zvířaty upustí.

Petici je možné podepsat na této adrese.

 

Foto: Wikimedia

 

6 comments for “Petice adresovaná Air France protestuje proti přepravě primátů do laboratoří

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *