Pitbull po pádu z okna přišel o obě přední nohy

Kalifornie – Pitbull London přišel o obě přední nohy po pádu z třetího patra. Nyní se učí chodit jen na zadních, ale kvůli problémům s páteří zřejmě bude potřebovat ‘kolečka’. Jeho energie je však nevyčerpatelná, a tak se se svým postižením vyrovnává bravurně.

 

O přední nohy London přišel poté, co vyskočil (nebo vypadl) z okna ve třetím poschodí. Po pádu zůstal bez pomoci na rozpáleném asfaltu. Kromě jiných vážných zranění si pohmoždil přední nohy tak, že amputace byla nevyhnutelná.

Londona má nyní v péči Amanda Giese, zakladatelka neziskové organizace na pomoc zvířatům panda Paws. Amanda stále přemýšlí nad tím, kdo byli Londonovi majitelé, že psa po pádu nechali bez pomoci na chodníku.

 

 

London se postavil na vlastní nohy

Veterináři pro Londona začali navrhovat speciální pomůcku (jakési kolečkové křeslo), které by jeho postižení vykompenzovalo. Jenže Neuvěřitelně energický pes se doslova postavil na vlastní nohy a začal se učit chodit po dvou.

Bez koleček to asi ale dlouho nepůjde. Veterináři i Londonova ošetřovatelka Amanda zjistili, že pohyb po zadních končetinách Londonovi nedělá dobře na páteř. Vystavovat ho dlouhodobé zátěži proto nechtějí.

 

London potřebuje už jen milující rodinu

Své jméno pitbull dostal v době konání Olympijských her v Londýně. Pro svou statečnost a energii bojovat se svým nenadálým handicapem proto dostal jméno London.

Podle Amandy Giese je to velmi hravý, přátelský a temperamentní pejsek, který se se svým postižením vyrovnává bez problémů. Jediné, co mu zatím chybí, jsou páníčci, kteří mu dají vše, co potřebují. Ale ti si pro Londona určitě časem přijdou.

 

Foto: iwidk.com

 

1 comment for “Pitbull po pádu z okna přišel o obě přední nohy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *