Policisté zachraňovali veverku uvízlou v poklopu kanálu

Německo – Na předměstí Hannoveru se nedávno odehrálo drama, které hlavní hrdinku – veverku – stálo život. Místní obyvatelka zavolala policii poté, co zvíře, uvězněné v poklopu kanálu, našla. Záchranná akce se podařila, radost zachránců však netrvala dlouho.

 

Jak uvedla mluvčí hannoverské policie Kathrin Feyerabend, jedno pondělí na místní policii zavolala žena s tím, že našla veverku, které z poklopu kanálu kouká jenom hlava. Zvíře prý srdceryvně naříkalo, protože nemohlo ani zpátky, ani ven.

Na místo tedy přijeli dva policisté, kteří se snažili veverce pomoci. Nejprve zkoušeli její hlavičku opatrně prostrčit poklopem kanálu dovnitř, ale to se nepodařilo. Veverku to jen ještě víc vyděsilo.

Policisté proto poklop sejmuli a namazali veverce krk olivovým olejem. Tento jednoduchý, avšak geniální nápad nakonec zabral a veverčí sameček byl vyproštěn.

 

 

Pokračování šťastný konec nemělo

Kdyby vše skončilo vyproštěním veverky, dalo by se hovořit o happy endu. Bohužel se tak ale nestalo.

Poté, co policisté vyčerpané a vyděšené zvíře vyprostili, ponechali ho v nedaleké zahradě, aby se vzpamatovalo z šoku. Bohužel ale o několik hodin později dostali zprávu, že veverka uhynula. Zřejmě se nedokázala vyrovnat s prodělaným traumatem.

 

Foto: Wikimedia, Franco Folini

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *