Naučný lesopark pro děti zvítězil nad projektem zábavního centra v Bělském lese

Ostrava – Na naučné a rekreační středisko se změní bývalé vojenské území v ostravském Bělském lese. Ostravští radní dali na hlasy obyvatel a zavrhli myšlenku vybudování rezidenčního bydlení i zábavního centra v bývalých kasárnách. Místo toho zde vznikne naučný lesopark pro školní výuku.

Bývalý vojenský prostor je v současné době v dezolátním stavu a je spíše útočištěm pro bezdomovce. Již letos by ale měla začít rekonstrukce, při níž vzniknou nová sportoviště a hřiště pro děti, lesní arboretum a komplex altánků s naučnou tematikou. Práce na téměř třináctihektarové ploše začnou ještě letos, dokončeny by měly být v roce 2014. Kromě jiného by zde mělo být vysazeno i na 500 dřevin – nejen těch, které jsou v naší přírodě původní, ale i těch cizokrajných.

 

 

Lesní škola s živými zvířaty

Rozšíří se také prostor lesní školy, jíž v Bělském lese provozuje společnost Ostravské městské lesy a zeleň. Jedná se o jedinou takovou školu s denní výukou na Moravě. Funguje již deset let a za tu dobu se zde již vystřídalo na 25 tisíc žáků základních škol a handicapovaných dětí.

Lesní škola již drobnými úpravami prošla, a tak v novém školním roce čeká děti velké překvapení – zookoutek. Zde se žáci budou moct seznámit například s živými koroptvemi a bažanty, které by jinak ve škole viděli jen vycpané.

Zookoutek bude zároveň fungovat jako ‘odchovna’, protože mladé bažanti a koroptve sem lesníci budou získávat v létě z bažantnice a na konci školního roku je budou vypouštět do volné přírody.

 

Foto: Wikimedia, Veronika Cintulová

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *