Zoo Praha zvýší příspěvek na záchranu ohrožených druhů zvířat

Když pražská zoo od května zdražila po několika letech vstupné, neobešlo se to bez kritiky z řad návštěvníků. Zoologická zahrada však ze svých tržeb přispívá na řadu prospěšných projektů. Od nového roku navíc zvýší částku, kterou z každého vstupného věnuje na záchranu ohrožených volně žijících živočichů.

 

Dvě koruny ze vstupného každého návštěvníka poputují na záchranné programy zvířat, která pražská zoo chová a která jsou ve volné přírodě vážně ohrožená.

“Zoo Praha navštíví více než jeden milion lidí ročně, budeme mít tedy možnost shromáždit nemalé prostředky na pomoc regionům, odkud chovaná zvířata pocházejí, a naplňovat tak ochranářskou vizi zoo,” řekla Helena Chudomelová, jedna z pražských radních, kteří zvýšení odvodu ze vstupného schválili.

 

 

Zoo loni lámala rekordy návštěvnosti

Pražská zoo za rok 2011 na vstupném vydělala přibližně 131,7 milionu korun. Oproti roku 2010 si tak polepšila o 5 milionů. A není divu – vždyť v loňském roce zoologická zahrada oslavila 80. výročí od svého vzniku a v jubilejní rok ji navštívilo rekordních 1 371 797 návštěvníků.

Předpokládá se, že po letošním zdražení vstupného návštěvnost mírně klesne. Pokud by ale tržby ze vstupného zůstaly přibližně stejné, putovala by na pomoc volně žijícím živočichům nezanedbatelná částka.

 

Pražská zoo financuje řadu prospěšných projektů

Jakkoliv se květnové zdražení vstupného může zdát radikální, je třeba připomenout, že Zoo Praha ze svých příjmů financuje několik prospěšných projektů.

Za všechny lze zmínit třeba vypouštění koní Převalského do volné přírody, dále například program ‘Toulavý autobus’, jehož cílem je podpořit environmentální vzdělávání dětí v Kamerunu, či přispívání na záchranné projekty po celém světě.

 

Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *