Kruté podmínky mají zvířata v egyptských zoo. Lidé podepisují petice

Podvyživení velbloudi, tygřice s neléčeným chrupem, živořící orangutan – to jsou jen některé příběhy zvířat, která trpí v sedmi státních zoologických zahradách v Egyptě. O jejich utrpení a nelidském zacházení s nimi na svých stránkách informovala organizace Occupy for Animals.

 

Těžko uvěřit, že se v zoologické zahradě kdekoliv na světě může něco takového dít. Nelidské zacházení se zvířaty v sedmi státních zoologických zahradách v Egyptě ale dokládají fotografie a videozáběry pořízené ochránci zvířat. Tak se můžeme seznámit například s utrpením tygřice Samary ze zoo v Kafr el-Shaikh, která má problémy s chrupem, přičemž se jí nedostává veterinárního ošetření ani stravy, kterou by byla schopna přijmout.

Otřesný je také pohled na šestičlennou smečku vlků, které je vymezen tak malý prostor, že zde dochází k častým roztržkám mezi zvířaty a velmi vážným zraněním, která nejsou léčena.

 

 

To jsou bohužel jen některé případy z mnoha (s dalšími, včetně fotografií, se můžete obeznámit na stránkách Occupy for Animals).Zarážející je přístup zaměstnanců zoo, kteří nejsou zvířatům schopni zajistit adekvátní péči a jejich přístup je poněkud pokřivený. O tom svědčí i výpověď svědků, kteří prý v Alexandrijské zoo viděli, jak zaměstnanci za použití tyčí dráždí lvy, aby před návštěvníky řvali.

 

Video: Záběry ze zoo v Gize, rozhovor s aktivistkou Dinou Zuflicar

 

 

Petice za zavření dotčených zoologických zahrad

Světové organizace na ochranu zvířat v čele s Occupy for Animals a Svobodou zvířat za ČR iniciují petiční akci, jíž chtějí docílit zavření sedmi dotčených zoologických zahrad v Egyptě.

Pokud chcete pod tuto petici připojit svůj podpis, můžete tak učinit na této stránce.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *