Jak si užít báječné léto s psím kamarádem

Komerční sdělení

Procházky ranní rosou na louce, lesem vonícím sluníčkem, jehličím a houbami, koupání v řece či rybníce, cestování autem, vlakem nebo na lodi, výlety do přírody i do města. To všechno si můžeme užívat i se svým věrným kamarádem pejskem. Je ale pár věcí, na které bychom neměli zapomenout, abychom si prázdniny s naším miláčkem báječně a bez starostí užili.


 

Vhodné krmivo přispěje k dobré kondici

S pěkným počasím přibývá venkovních aktivit, pes má také více pohybu na čerstvém vzduchu, a to i v jiných lokalitách, než je běžně zvyklý. Pro jeho dobrou kondici bychom měli myslet na kvalitní krmivo. Pokud bude mít špičkové granule, bude nejen zdravý a plný energie, ale každý se za ním ohlédne díky jeho krásné lesklé srsti.

Veliký výběr granulí, pochoutek a doplňků nabízí například e-shop SpokojenýPes.cz, kde vám dobře poradí, co je vhodné právě pro vašeho miláčka. Spokojenypes.cz je obchod pro všechny chovatele a jejich domácí mazlíčky. Najdete zde množství chovatelských potřeb, bez kterých se neobejdete, ale i těch, které vám a vašim miláčkům zpříjemní a zpestří společné chvíle!

 

Jak ochránit psa před klíšťaty a blechami

Vycházky do přírody mají bohužel i svou stinnou stránku, kterou je možnost napadení parazity přenášejícími nebezpečné choroby. V boji proti těmto nepříjemným cizopasníkům mohou pomoci různá antiparazitika pro psy – obojky, spreje, pipety. Největší účinnost mají podle zkušeností mnoha chovatelů spot-on pipety. Jejich obsah se vytlačí mezi srst na páteři a ochraňuje pak psa po dobu až tří měsíců proti klíšťatům a blechám.

 

Co vzít s sebou na výlet

Pejska nemusíme odkládat ani v případě, že se chystáme na delší dovolenou. Pokud je vycvičený a ve formě, nemá potíže s cestováním autem nebo vlakem, můžeme ho vzít s sebou na spoustu míst. V mnohých restauracích dostane pejsek vodu jako první, v zoologických zahradách i jinde jsou připraveny misky i s granulemi.

Měli bychom na druhou stranu ale dbát na to, aby náš pes neobtěžoval své okolí nebo nezpůsobil nějakou škodu či úraz. Mějme s sebou pro všechny případy vždy u sebe jeho očkovací průkaz a náhubek. I když svého pejska dobře známe, může nastat nějaká nečekaná situace, která vás oba překvapí.

Všem pejskům a jejich majitelům přejeme, aby prázdninová překvapení byla jenom milá a příjemná.

 

Autor: Alena Vorlíčková
Foto: wisc.edu, SpokojenyPes.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *