Kocourek ze mlejna hledá domov

Ozvala se nám paní Lenka Sýkorová z kočičího depozita Kočíci.cz. V mlýně asi 50 kilometrů od Plzně našla opuštěného postaršího kocourka, kterému zajistila potřebné veterinární ošetření a nyní pro něj hledá domov.

Kocourek stále pobývá na místě nálezu, protože depozit je v současnosti přeplněný. “Devatenáctého července jsem ho odchytila a odvezla na veterinu. Po narkóze mu byl odstraněn ušní svrab, ultrazvukem očištěné zuby a nasledně vytrhnuté tři hnijící – stolička, oba špičáky – a byl vykastrován,”napsala nám Lenka Sýkorová.Kocourek po zákroku veterináře dočasně nalezl útočiště u paní Sýkorové. Ta má ale doma šest koček a další už mít nemůže. Proto hledá někoho, kdo by si kocourka vzal.

 

Kocourek je čistotný a zvykne si i doma

Kocourek sice podle všeho již dlouho žije venku bez lidské péče, takže by potřeboval možnost výběhu. Jak se ale paní Sýkorová přesvědčila, je čistotný a chodí na kočičí záchod. Může tedy žít i v bytě, nejlépe by se však zabydlel v domku se zahrádkou.

Kdo by chtěl tomuto krásnému kocourovi s přezdívkou Dědek poskytnout doživotní útočiště, nechť se ozve. Bude z něj klidný a přátelský mazlík, vděčný za přístřeší a měkkou stravu (kvůli chybějícím zubům mít tvrdou nemůže). Je přátelský i k jiným kočičkám, pejsek by ale v jeho novém domově být neměl.

Foto: Lenka Sýkorová

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *