Za vysvědčení na výlet – na stezku v korunách stromů

Projít se korunami stromů je jedinečný zážitek. Vyzkoušet si to můžete i vy, a to na stezce u Lipna nad Vltavou, která bude otevřena začátkem prázdnin. Až tedy budete přemýšlet, čím odměnit celoroční snažení svých dětí ve škole, tento výlet určitě bude perfektní volbou.

Stezka korunami stromů se jí říká proto, že se její dřevěná konstrukce pozvolna ze země zvedá do výšky až 24 metrů. Ale nemusíte se bát – je zcela bezpečná i pro malé děti, bezpečnost zajišťuje pevné dřevěné zábradlí a postranní sítě. Jedinečný projekt v délce 372 metrů je citlivě zasazen do přírody, tak, aby návštěvníkům umožnil co nejkrásnější prožitek.

Stezka je navíc bezbariérová, takže se na ni dostanou i rodiny s kočárky, handicapovaní nebo senioři. Proč s sebou tedy nevzít i prarodiče?,

 

 

Vyhlídková věž s toboganem

Dřevěná stezka korunami stromů je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží (taktéž s bezbariérovým přístupem), odkud se vám naskytne nebývale krásný výhled na Lipenské jezero, Šumavu, Novohradské hory, a dokonce i na vrcholky Alp.

Středem věže prochází suchý tobogán v délce 52 metrů, který vám i vašim dětem zajistí parádní zážitek. Provoz na tobogánu je řízen semaforem.

Stezka korunami stromů v Lipně nad Vltavou je v období prázdnin otevřena denně od 9:30 do 19:00. A pokud je pro vás tato unikátní atrakce poněkud z ruky, můžete si výlet prodloužit a přenocovat v v některém z nedalekých ubytovacích zařízení.

 

Foto: stezkakorunamistromu.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *