Jakub Vágner na Kutnohorsku zřídí centrum pro záchranu genofondu evropských ryb

Kutná Hora – Jakub Vágner, rybář-rekordman a cestovatel známý takřka po celém světě, chce zřídit centrum záchrany genofondu evropských ryb. Se svým záměrem už začal – s kutnohorskou radnicí se domluvil na pronájmu rybníka Katlov a odkoupení okolních pozemků.

Jakub Vágner (30) je u nás znám nejen jako syn skladatele Karla Vágnera, ale i jako rybář, cestovatel a milovník přírody. V minulosti již ‘zlomil’ řadu rybářských rekordů – jeho největší ulovená ryba vážila 215 kilogramů. Za rybami cestuje takřka po celém světě a má za sebou už i sérii dokumentů pro zahraniční televize.

 

 

Jakub Vágner – ochránce ryb

Nyní si Jakub Vágner chce pronajmout přibližně 20hektarový rybník Katlov a odkoupit přilehlé pozemky. V plánu prý má zřídit zde kromě centra záchrany genofondu evropských ryb i dětský tábor.

 

 

Už dříve si u rybníka Jakub Vágner koupil bývalou rybářskou baštu, ve které prý bude zřízeno školicí středisko. Nyní ještě jedná o odkupu 1,5 hektarového pozemku kolem rybníka. Svůj projekt kutnohorským radním prý představí na zasedání 26. června.

Rybník dostane Jakub Vágner do péče již letos na podzim po výlovu. Podle zastupitelstva se obyvatelé nemusejí obávat, že by přístup k rybníku byl v budoucnu omezený.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *