Burmilla – kočka milá a přítulná

Tahle kočička je láska na první pohled. Její okouzlující zevnějšek a příjemná povaha nikoho nenechá na pochybách, že se jedná o nejlepšího mazlíka a kamaráda v jedné bytosti. Seznamte se s první zástupkyní našeho Kočičího atlasu – s barmilkou.

Barmila (nebo též Burmilla) je jedno z nejmladších kočičích plemen. Však taky byla tato kočička vyšlechtěna teprve na počátku 80. let. Stalo se tak ve Velké Británii a v podstatě náhodou, když v roce 1981 došlo k nezamýšlenému zkřížení modré barmské kočky a stříbřitého perského kocoura.

 

 

Od přírody krásná

Příznačná je pro ně nebývale hebká . Ta je krátká, neboť křížením dlouhosrstého peršana a krátkosrsté barmské kočky přirozeně převládly geny pro krátkou srst. Barva srsti je buď stříbřitá, nebo zlatavá. Stříbřitá srst je tvořena bílými chloupky s černými konečky.

Barmila má ale celkově velmi atraktivní zevnějšek. Tělíčko je středně velké s delšíma zadníma nohama. Hlava je klínovitá a středně velká, se sympatickýma velkýma a zářivýma očima.

 

Nesnášejí samotu

Barmilka je nesmírně společenská. Nejen, že si vytváří velmi silnou vazbu na člověka, ale stejně tak je ráda pohromadě s jinými kočkami či psy.

Povahově jde o kočičku velmi milou, přátelskou a trpělivou. Zároveň je to zvířátko bystré, hravé, aktivní, zvídavé a učenlivé. K jejím kladům zajisté patří i přizpůsobivost k prostředí i ‘smečce’.

Vzhledem k tomu, že je barmila povahově milá, je nenáročná na péči (vyžaduje jen pravidelné pročesávání srsti) a není náchylná k nemocem, jistě bude ideálním zvířecím společníkem pro celou rodinu.

 

Foto: Wikimedia, letocar.com, ancats.com.au

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *