Šokující video: Chobotnice na procházce

Připadá vám titulek tohoto článku poněkud matoucí? Můžeme vás ujistit, že není. Chobotnice opravdu umí chodit po suchu. Máme pro vás důkaz – video. Podle odborníků tato chobotnice červenavá není výjimečný případ.

Chobotnice, stejně jako pavouci, nepatří zrovna k nejpřitažlivějším tvorům. Však také odedávna mořeplavce (a později i tvůrce hororových filmů) inspirovaly k nevšedním báchorkám.

Představa, že několikametrová slizká obluda s chapadly a ‘zobanem’ místo tlamy vyleze z moře, je pro někoho děsivá. Ale není nereálná. Přesvědčte se.

 

 

Video: Chobotnice červenavá (Octopus rubescens)

 

Tuto chobotnici výletnici natočili návštěvníci v rezervaci Fitzgerald Marine Reserve (San Francisco). Jedná se o chobotnici červenavou (Octopus rubescens), která běžně žije hluboko pod mořskou hladinou.

Podle odborníků však takováhle vycházka není pro chobotnice úplně neobvyklá. Bioložka Alexa Warburtonová kdysi pro magazín Orion napsala: “Chobotnice v zajetí unikají z akvárií až příliš často. Byly nalezené na kobercích, v knihovničkách nebo dokonce v několik metrů vzdálených akváriích jiných tvorů. Nejčastěji přitom, když něco žraly – většinou obyvatele druhého akvária…”

 

Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *