První televizní stanici pro psy spustili v Kalifornii

Tak už i pejsci mají svůj televizní kanál! Spustili ho v Kalifornii a nejedná se jen tak o nějaký neduchaplný tahák na peníze páníků. Kabelovka si klade za cíl pejsky bavit, vychovávat a rozvíjet jejich intelekt.

DOGTV, jak se první psí kabelovka na světě jmenuje, vysílá 24 hodin denně sedm dnů v týdnu. Pejskům prý, mimojiné, pomáhá zvládat samotu, když jejich páníčci musejí odejít. Televizní kanál ale není určen výhradně pejskům, na své si jistě přijdou i milovníci hafanů.

 

 

Vysílání DOGTV je šito na míru psím divákům. Nabízí program složený z videí zobrazujících hrající si pejsky, vše obrazově i barevně zachyceno tak, aby korespondovalo s tím, jak psi vnímají svět. Psímu vnímání je podřízena i hudba, která videa podkresluje.

 

Video: První psí kabelovka na světe

 

 

“Psi se velmi rádi dívají na jiné psy při nějaké činnosti,” vysvětluje Beke Lubeachová, vedoucí marketingového oddělení DOGTV, proč je program televize sestaven právě takto. Podle ní pejsci rádi pozorují i jiná zvířata, takže televizní program v budoucnu bude obohacen i o další zajímavé záběry.

 

Foto: Dogtv.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *