Lidé v dopisu žádají polského ministra o větší klece pro slepice

Pro chovatele slepic v rámci Evropské unie od letošního roku platí nová norma, podle níž mají povinnost chovat slepice ve větších klecích než doposud. Polští chovatelé ale toto nařízení ignorují a jejich slepice dál trpí v malých klecích.

EU od letošního roku zavedla nové normy pro klecové chovy slepic, podle nichž mají chovatelé povinnost zajistit slepicím dostatečný prostor pro život, možnost hrabat a chodit na hřad. Jenže chovatelé v některých státech se této normě vzpírají.

Jsou mezi nimi i polští majitelé klecových velkochovů slepic. Ti již na sklonku roku 2011 v médiích avizovali, že větší klece pro slepice pořizovat nehodlají. Hájili se tím, že pro řadu z nich by renovace byla likvidační.

Zatímco čeští chovatelé slepicím větší a pohodlnější klece pořídili (byť se to neobešlo bez razantního zdražení vajec), naši největší dovozci z Polska dál slepice trápí v klecích velikosti papíru A4 a znevýhodňují tak naše chovatele.

 

 

Společnost pro zvířata vyzývá: Napište polskému ministrovi!

Česká organizace Společnost pro zvířata proto vyzývá všechny, komu není protizákonné jednání polských chovatelů lhostejné, aby podpořili jejich protestní akci.

Na stránkách společnosti si můžete stáhnout text, který vyzývá polského ministra zemědělství, aby proti chovatelům, kteří normu porušují, zasáhl. Text pak stačí zkopírovat do příslušného formuláře na této stránce a jeho prostřednictvím jej polskému ministrovi odeslat.

Stejnou akci už Společnost pro zvířata od ledna pořádá proti chovatelům v Itálii, Španělsku a Francii. Ministrům těchto států už e-mail s touto výzvou zaslalo víc než tisíc lidí.

 

Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *