Dovolená zdarma – Týden pro les a krajinu

Již 15 let pořádá Hnutí Duha work-kempy, v rámci nichž mohou dobrovolníci pomáhat s obnovou zeleně například v Jeseníkách, v Beskydech či v Moravském krasu. Týdenní pobyt je pro zájemce zcela zdarma, včetně ubytování a stravy. Kdo nechce jen nečinně ležet na pláži a rád by pomohl přírodě, je srdečně zván.

“Přidejte se k nám i letos. Poznáme společně místa pro přírodu, seznámíme se s novými lidmi, pomůžeme zvýšit schopnost krajiny zadržovat povodně, zažijeme les a krajinu jinak, obklopíme se přírodou a poznáme její další taje,” zvou organizátoři work-kempů z Hnutí Duha. “Týdenní pracovně-vzdělávací work-kempy jsou určeny pro všechny, kteří chtějí pomáhat přírodě a prožít týden v krásném prostředí při smysluplné práci.”

 

S čím vším už dobrovolníci pomohli a v čem můžete pomoct vy

Za léta, po která se Týdny pro les a krajinu konají, se uskutečnilo již přes 90 turnusů. Zúčastnilo se jich kolem 1200 dobrovolníků, kteří odpracovali více než 50 000 dobrovolnických hodin.

Za sebou přitom nechali velký kus práce. Vysadili přes 210 tisíc stromů, zahradili zhruba 300 melioračních struh, vyseli pět hektarů luk. ošetřili 500 kusů dřevin proti okusu zvěří a mnoho dalšího.

Po malých kouscích se tak dělají velké věci pro přírodu, a tedy i pro nás a další generace. Pokud se i vy chcete stát součástí této prospěšné akce, neváhejte se zapojit!

 

Ubytování a strava zdarma

Sedm týdenních turnusů se uskuteční v průběhu června, července a srpna. Dobrovolníci se musejí hlásit předem, neboť počet míst je omezený.

Ubytování a strava jsou pro přihlášené zdarma. Při registraci je třeba položit pouze vratnou 200korunovou zálohu.

Podrobné informace a termíny turnusů naleznete na stránkách Hnutí Duha.

 

Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *